Державна податкова служба України за результатами розгляду звернень Товариства щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства із акцизного податку і обігу спиртуетилового та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своїх зверненнях платник податків повідомив, щоздійснює виробництво та постачання на митній території України дезінфекційних засобів (за кодом згідно з УКТ ЗЕД 3808) відповідно до розроблених, зареєстрованих технічних умов, отриманих висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи (ТУ У 20.2-43584800-001:2020 «Засоби дезінфекційні») та реєстрації в Державному реєстрі дезінфекційних засобів в листопаді 2020 року.
При виготовленні зазначеної продукції планується закуповувати сировину - спирт етиловий за кодом згідно УКТ ЗЕД 2207 та 2208, яка після подальшої обробки, переробки та змішування з іншими компонентами стає готовим продуктом із певним хімічним вмістом та відповідністю встановленим критеріям ТУ.
Товариство не виробляє спирт етиловий і не проводить операцій з його реалізації та не має ліцензії на виробництво спирту.
Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного запитання:
Чи потрібно Товариству реєструватися платником акцизного податкута реєструвати акцизний склад для зберігання етилового спирту?
Щодо зазначеного питання.
Платником акцизного податку є особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійне представництво, які реалізують пальне або спирт етиловий (п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).
Реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI цього Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:
до акцизного складу;
до акцизного складу пересувного;
для власного споживання чи промислової переробки;
будь-яким іншим особам.
Поняття «реалізація спирту етилового» застосовується виключно для суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність з виробництва спирту етилового (п.п. 14.1.212 п.14.1 ст. 14 Кодексу).
Відповідно до п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, акцизний склад – це спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів.
Розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який, зокрема, одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу (п.п. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Оскільки Товариство, як зазначено у зверненнях, не здійснює виробництво та реалізацію спирту етилового тане є ліцензіатом з виробництва спирту етилового, воно не є платником акцизного податку з реалізації спирту етилового, відповідно обов’язок реєструватися платником акцизного податку з реалізації спирту етилового та реєструвати акцизний склад для зберігання спирту етилового у Товариства не виникає.
Водночас розповсюджується тимчасовий порядок відвантаження спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів визначений пунктом 293 підрозділу 5 розділу XX Кодексу, а саме тимчасово, по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19):
акцизний податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із спирту етилового, який використовується для виробництва дезінфекційних засобів (підпункт 293.2);
до отримання з акцизного складу спирту етилового, що використовується для виробництва дезінфекційних засобів, відповідно до пункту 229.1 статті 229 цього Кодексу видається податковий вексель на суму податку, нарахованого на обсяг спирту етилового, що отримується виходячи із ставки, визначеної у пункті 215.3 статті 215 цього Кодексу (підпункт 293.3).
Відповідно до п.п. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку є особа, постійне представництво, які виробляють підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини.
Об'єктом оподаткування акцизним податкомє операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).
Перелік товарів (продукції), які є підакцизними, з кодами згідно з УКТ ЗЕД та описом таких товарів, наведено у п. 215.3 ст. 215 Кодексу. У зазначеному переліку дезінфекційні засоби, які класифікуються за товарною підпозицією згідно з УКТ ЗЕД 3808 94, відсутні.
Оскільки дезінфекційні засоби (код товарної підпозиції згідно з УКТ ЗЕД 3808 94) не є підакцизними, Товариство не здійснює виробництво підакцизних товарів, відповідно Товариство не є платником акцизного податку.
Водночас у разі незабезпечення цільового використання спирту етилового, виникає обов’язок щодо його сплати як платником акцизного податку (п.п. 212.1.7 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).
Слід зазначити, що до звернень Товариства не надано будь-яких первинних документів, що фіксують факти здійснення господарських операцій.
Інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |