Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємства № 1щодо можливості набуття (збереження) Підприємством № 1, реорганізованого шляхом приєднання, статусу платника єдиного податку четвертої групи та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України
(далі – Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Підприємство№ 1 поінформувало, що є платником єдиного податку четвертої групи та планує здійснення реорганізації шляхом приєднання до Підприємства № 1 юридичної особи платника податку на прибуток
(далі – Підприємство № 2), частка сільськогосподарського товаровиробництваякої за попередній податковий (звітний) рік перевищує 75 відсотків.
Підприємство№ 1 запитує чи є обов’язковою умовою при приєднанні, щоб Підприємство № 2 було платником єдиного податку четвертої групи, чи достатньо тільки дотримання Підприємством № 2 критерію щодо частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює, або перевищує
75 відсотків за попередній податковий (звітний) рік для того, щоб надалі Підприємство № 1 мало можливість застосовувати спрощену систему оподаткування платника єдиного податку четвертої групи.
Відповідно до ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно ізчастиною восьмою ст. 4 Закону України від 15 травня
2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (зі змінами та доповненнями) у разі приєднання юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті приєднання, та державна реєстрація змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються.
Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Кодексу юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам Кодексу та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному гл. 1 розд. XIV Кодексу.
Щорічне підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників здійснюється відповідно допп. 298.8.1 - 298.8.4 п. 298.8 ст. 298 Кодексу.
Зокрема, четверту групу можуть підтвердити на наступний календарний рік сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, відсутній податковий борг станом на 1 січня базового (звітного) року та дотримано вимоги щодо подання не пізніше 20 лютого поточного року податкової звітності платника єдиного податку четвертої групи, визначеної п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу.
Якщо сільськогосподарський товаровиробник реорганізується шляхом приєднання згідно з відповідними нормами Цивільного кодексу України, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює 75 відсотків за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на усіх учасників такої реорганізації (абзац пятийп.п. 291.4.3 п. 291 ст. 291 Кодексу).
Таким чином, у разідотриманняусімасуб’єктамигосподарювання, що реорганізуються шляхом приєднання, вимогщододотриманнячастки сільськогосподарськоготоваровиробництва, яка дорівнюєабоперевищує 75 відсотків за попереднійподатковий (звітний) рік, та іншихвимог,визначених гл. 1 розд. XIV Кодексу, Підприємство № 1 не втратитьстатусуплатникаєдиногоподаткучетвертоїгрупи.
Відповідно до п. 528 підрозд. 10 розд. XX Перехідних положень Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |