X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.09.2022 р. № 1457/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємства про надання індивідуальної податкової консультації щодо порядку визначення доходу платника єдиного податку, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні Підприємство повідомило, що зареєстровано платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відсотків.

Основний вид господарської діяльності Підприємства за КВЕД ДК 009:2010 – 52.29 «Інша допоміжна діяльність у галузі транспорту», тобто надання транспортно ‒ експедиторських (посередницьких) послуг.

Враховуючи викладене, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо необхідності враховувати під час визначення доходу платника єдиного податку суми транзитних коштів, які надходять на рахунок посередника-експедитора.

Підприємством не надано копію договору про надання транспортно-експедиторських (посередницьких) послуг.

 

Статтею 929 Цивільного кодексу України визначено, що за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов’язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов’язаних з перевезенням вантажу.

Договором транспортного експедирування може бути встановлено обов’язок експедитора організувати перевезення вантажу транспортом і за маршрутом, вибраним експедитором або клієнтом, зобов’язання експедитора укласти від свого імені або від імені клієнта договір перевезення вантажу, забезпечити відправку і одержання вантажу, а також інші зобов'язання, пов’язані з перевезенням.

Договором транспортного експедирування може бути передбачено надання додаткових послуг, необхідних для доставки вантажу (перевірка кількості та стану вантажу, його завантаження та вивантаження, сплата мита, зборів і витрат, покладених на клієнта, зберігання вантажу до його одержання у пункті призначення, одержання необхідних для експорту та імпорту документів, виконання митних формальностей тощо).

Умови договору транспортного експедирування визначаються за домовленістю сторін, якщо інше на встановлено законом, іншими нормативно-правовими актами.

Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.

Відповідно до підпункту 292.1 статті 292 Кодексу доходом для  юридичної особи ‒ будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Кодексу.

При цьому, у разі надання послуг, зокрема, за договорами транспортного експедирування, доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента) (пункт 292.4 статті 292 Кодексу).

Таким чином, у разі надання послуг за договором транспортного експедирування Підприємство повинно включити до складу доходу та податкової декларації платника єдиного податку третьої групи у кварталі, якому відбулось їх надходження на розрахунковий рахунок Підприємства, суму отриманої ним винагороди.

Слід зазначити, що необхідною умовою правильного застосування податкового законодавства є встановлення (з’ясування) всіх суттєвих обставин здійснення відповідних господарських операцій та детального вивчення всіх первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку, оформленням яких вони супроводжувались.

Додатково повідомляємо, що відповідно до пункту 528 та підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу тимчасово, зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій  в письмовій формі.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію  (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).