Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства із обігу алкогольних напоїв та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив, що є виробником алкогольних напоїв та має відповідну ліцензію на провадження цього виду діяльності. Товариство здійснює, у тому числі, виробництво вин тихих та вин ігристих витриманих, відповідно до Технологічних інструкцій.
Товариство підчас дії воєнного стану планує вжити ряд заходів щодо збереження свого майна та мінімізації ризиків його знищення. У зв'язку із чим Товариство планує переміщення продукції, яка знаходиться на різних стадіях виробництва, до інших місць зберігання.
Продукція знаходиться на стадіях виробництва:
Вина тихі - на контрольній витримці, розлиті у пляшки та укупорені коркового пробкою, але не марковані етикеткою;
Вина ігристі витримані - відповідно до технологічної інструкції, знаходяться у процесі післятиражної витримки у пляшці з кюве, яка має тривати не менше 9 місяців.
Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступногозапитання:
- чи може Товариство здійснити переміщення цієї продукції на орендованийсклад в іншій місцевості або передати на відповідальне зберігання іншому виробнику алкогольної продукції, чи вважатиметься таке переміщення порушенням норм законодавства?
- чи виникатиме зобов'язання з акцизного податку при переміщені у зазначений спосіб незавершеної продукції?
Щодо зазначеногопитання.
Відповідно до п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 об'єктами оподаткування акцизного податку, зокрема є операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції).
Згідно із п.п. 14.1.107 п. 14.1 ст. 14 Кодексу марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів
Відповідно до п. 226.1 ст. 226 Кодексу у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.
Ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, забороняються (п. 226.11 ст. 226 Кодексу).
Отже, Кодексом не передбачено можливість транспортування готових до споживання алкогольних напоїв без наклеєних марок акцизного податку.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема алкогольними напоями, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв на території України визначає Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481).
Статтею 17 Закону № 481 визначено, що до суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема, у разі транспортування алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.
Водночас, відсутні обмеження щодо переміщення до інших місць зберігання алкогольної продукції, яка знаходиться на різних стадіях виробництва та виробництво якої не завершено. При такому переміщенні не відбуватиметься операція з реалізації вироблених підакцизних товарів, отже об’єкта оподаткування акцизним податком не виникатиме.
Звертаємо увагу, що, відповідно до вимог Закону № 481, алкогольні напої повинні зберігатися в місцях зберігання, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання, а відомості про місця виробництва алкогольних напоїв (адреси) повинні міститись в Єдиному реєстрі ліцензіатів з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.
Інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |