Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємства щодо плати за землю (далі – Плата), та керуючись ст. 52 гл. 3 розд. ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що є балансоутримувачем тимчасових пересувних споруд з обладнанням (пересувні котельні установки), які відповідно до чинного законодавства не підлягають державній реєстрації (далі – Споруди), розташованих на земельних ділянках, у тому числі власником або землекористувачем яких є інша юридична особа (далі − Ділянки).
Підприємство, посилаючись на норми чинного законодавства, просить надати роз’яснення щодо наявності обов’язку обчислення податкових зобов’язань з Плати за Ділянки, на яких розташовані Споруди, балансоутримувачем та/або власником яких є Підприємство.
Обов’язок із справляння Плати, включаючи декларування податкових зобов’язань, настає у власників земельних ділянок та/або землекористувачів з дня виникнення права власності або права користування земельними ділянками (п. 287.1 ст. 287 Кодексу), на підставі даних, визначених п. 286.1 ст. 286 Кодексу, зокрема державного земельного кадастру або інших правовстановлюючих документів, якими посвідчується право власності або право користування Ділянками.
Отже, податкові зобов’язання з Плати за Ділянки, на яких розташовані Споруди, власником та/або балансоутримувачем яких є Підприємство, виникають у Підприємства за умови, що Ділянки належать йому на праві власності або користування, у тому числі на умовах оренди.
Якщо зазначені Ділянки належать на праві власності/користування, у тому числі на умовах оренди, іншій юридичній особі, то для Підприємства такі Ділянки не є об’єктом оподаткування Платою.
При цьому, Підприємство як власник та/або балансоутримувач Споруд, розташованих на Ділянках, власником або землекористувачем, у тому числі на умовах оренди, яких є інші юридичні особи, свої зобов’язання в частині дотримання принципу платного використання землі має реалізовувати в межах Цивільного кодексу України шляхом укладання з такими особами цивільно-правових угод щодо користування Ділянками. Питання цивільно-правових відносин регулюються нормами цивільного законодавства та не належать до компетенції контролюючих органів.
Звертаємо увагу, що пунктом 102.9 статті 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (в тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |