Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товаристващодо практичного застосування окремих норм законодавствапро ліцензування роздрібного продажу підакцизних товарівта, керуючись статтею 52Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, у період дії воєнного стану у Товариства закінчився термін дії ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами (далі – Ліцензія 1). Товариство звернулося до контролюючого органу з заявою про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами після закінчення терміну дії ліцензії Ліцензії 1, виданої в 2021 році.
Згідно поданої заяви Товариствомза тою самою адресою, за якою була видана Ліцензія 1, отримано ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами (далі –Ліцензія 2), термін дії якої розпочався через деякий проміжок часу після закінчення терміну дії Ліцензії 1. У цей період після закінчення терміну дії Ліцензії 1 та до початку терміну діїЛіцензії 2 Товариство здійснювало роздрібну торгівлю тютюновими виробами.
Товариство запитує:
Ліцензія 1, яка закінчилася в період дії воєнного часу і автоматично була продовжена до його завершення;
Ліцензія 2 на ту ж саму торгову точку, яка була отримана нинішньою датою?
До зазначених запитань.
Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами регулюється Законом № 481.
Статтею 1 Закону № 481 визначено:
ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у Законі № 481 видів діяльності протягом визначеного строку;
Відповідно до частини двадцять першої статті 15 Закону № 481роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання (у тому числі іноземнимисуб’єктамигосподарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством (частина двадцять дев’ята статті 15 Закону № 481).
Ліцензія видається за поданою нарочно, поштою або в електронному вигляді заявою суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію. (частина тридцять четверта статті 15 Закону № 481).
При цьому відповідно до частини п’ятдесят другої статті 15Закону № 481, несплата чергового платежу за ліцензію є підставою для її анулювання. Ліцензія анулюється також на підставі заяви суб’єкта господарювання про анулювання своєї ліцензії.
Згідно зі ст. 18 Закону № 481 вважаються діючими ліцензії, за якими до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України або за наявності обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії, зокрема на право виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.
Обов’язки щодо сплати чергових платежів / дії щодо продовження ліцензії мають бути виконані суб’єктом господарювання протягом 30 днів, наступних за днем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану в Україні.
Отже, якщоу період дії воєнного стану у Товариства закінчився термін дії Ліцензії 1, а в подальшому Товариству видано Ліцензію 2 на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за тією самою адресою, за якою було видано Ліцензію 1, то в такому разі:
Інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |