X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.09.2022 р. № 1546/ІПК/99-00-09-04-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства з обігу пального, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України(далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство має АЗС, обладнану рівнеміром-лічильником, відпускає паливо через паливороздавальну колонку для власного споживання, також Товариство має акцизні склади та ліцензії на право зберігання пального. Ліцензії на роздрібну торгівлю у Товариства відсутні.

Враховуючи зазначене Товаристо запитує:

  1. При відпуску через паливороздавальну колонку, на власні потреби, не маючи ліцензії на роздрібну торгівлю, яким чином потрібно враховувати пальне для цілей складання акцизної накладної – фактичний відпуск через паливороздавальну колонку вважати приведеним до температури 15оС або фактичний відпуск потрібно приводити до 15оС?
  2. При відпуску пального через паливороздавальнуколонку, на власні потреби, не маючи ліцензії на роздрібну торгівлю яким чином потрібно враховувати пальне для цілей заповнення «Довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального» фактичний відпуск через паливороздавальну колонку вважати приведеним до температури 15оС або фактичний відпуск потрібно приводити до 15оС?

До запитання 1.

Підпунктом 14.1.212 пункту 14.1 ст. 14 Кодексу визначено, що реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

до акцизного складу;

до акцизного складу пересувного;

для власного споживання чи промислової переробки;

будь-яким іншим особам.

Абзацом другим пункту 231.1 статті 231 Кодексу визначено, що платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, зокрема,використаного для власного споживання.

Відповідно до пункту 231.1 статті 231 Кодексуобсяг пального в літрах, приведених до температури 15°C, є одним із обов’язкових реквізитів які зазначаються в акцизній накладній.

Згідно з пунктом 232.1 статті 232 Кодексу одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового є літри, приведені до температури 15°C. При цьому відпущені літри в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, для цілей цього розділу вважаються як літри, приведені до температури 15°C.

Інших виключень щодо врахуваннясистемі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового літрів відпущеного пального без їх приведення до температури 15°C, Кодексом не передбачено.

Отже, Товариством, у якого відсутня ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним, при складанні акцизної накладної на операції з реалізації пального, в тому числі на операції з відпуску пального через паливороздавальнуколонку для власного споживання, необхідно здійснювати приведення обсягу відпущеного пального до температури 15°C.

До запитання 2.

Відповідно до п.п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Кодексурозпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, зобов’язані на кожному акцизному складі формувати дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15°C.

Отже, у Довідках про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального, обсяги пального зазначаються в літрах, приведених до температури 15°C.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.