X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.09.2022 р. № 1548/ІПК/99-00-09-04-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення  платника податків щодо практичного застосування окремих норм законодавстващодо отримання спирту етилового, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні Підприємство повідомило, що має діючу ліцензію на виробництво спирту етилового, діючу ліцензію на право оптової торгівлі спиртом етиловим та місце зберігання спирту, яке внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Підприємство внесено до Електронного реєстру суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини.

Підприємство має намір здійснювати придбання фракції головної спирту етилового (код згідно з УКТ ЗЕД 2207), спирту етилового денатурованого та спирту етилового неденатурованого (код згідно з УКТ ЗЕД 2207) з метою подальшої переробки на продукцію хімічного і технічного призначення.

Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:

1. Чи  може Підприємство отримувати від інших підприємств фракцію головну спирту етилового, спирт етиловий неденатурований та/або спирт етиловий денатурований (код згідно з УКТ ЗЕД 2207)  за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту?

2. Чи необхідно оформлювати вексель?

3. Який термін погашення даного векселя?

До зазначених питань.

Згідно із ст. 71 Закону України від 19 грудня 1995 року  481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) відпуск спирту етилового його виробниками та отримання спирту етилового суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують його для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, здійснюється за умови внесення таких суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) до Електронного реєстру суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини (далі - Електронний реєстр).

Згідно з п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Кодексу товар (продукція), яка класифікується за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2207 з описом «Спирт етиловий, неденатурований, з концентрацією спирту 80 відсотків об'ємних одиниць або більше; спирт етиловий та інші спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, денатуровані, будь-якої концентрації» оподатковується акцизним податком за ставкою 133,31 гривень за гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Відповідно до п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу акцизний податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із, зокрема:

спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженогоКабінетомМіністрів України (п.п. д) п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу);

спирту етилового неденатурованого, який використовується для виробництва оцту з харчової сировини (п.п. е) п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу);

спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції (п.п. є)п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу).

Згідно із п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу спирт етиловий за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту для виробництва продукції, зазначеної у підпунктах «д», «е», «є» п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу, дозволяється отримувати лише суб'єктам господарювання (у тому числ ііноземним суб'єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), внесеним до Електронного реєстру.

До отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, спирту етилового денатурованого (спирту технічного), біоетанолу, що використовуються для виробництва окремих видів продукції та на які п.п. 229.1.1 цієї статті встановлено ставку податку 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, видається податковий вексель на суму податку, нарахованого на обсяг спирту, що отримується виходячи із ставки, визначеної у п. 215.3 ст. 215 Кодексу (п.п. 229.1.2 п. 229.1 ст. 229 Кодексу).

Згідно із п.п. 229.1.3 п. 229.1 ст. 229 Кодексу строк, на який видається податковий вексель підприємствами-виробниками для виробництва окремих видів продукції, не може перевищувати 90 календарних днів, а підприємствами первинного виноробства, виробниками вермутів та виробниками лікарських засобів – 180 календарних днів.

Видача податкового векселя здійснюється до моменту отримання спирту етилового з акцизного складу (п.п. 229.1.4 п. 229.1 ст. 229 Кодексу).

Відповідно до п.п. 229.1.5 п. 229.1 ст. 229 Кодексу податковий вексель може бути виданий, зокрема:

виробником продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України (п.п. д) п.п. 229.1.5 п. 229.1 ст. 229 Кодексу);

виробником оцту з харчової сировини (п.п. е) п.п. 229.1.5 п. 229.1 ст. 229 Кодексу);

виробником парфумерно-косметичної продукції (п.п. є)п.п. 229.1.5 п. 229.1 ст. 229 Кодексу).

Згідно із п.п. 14.1.237 п. 14.1 ст. 14 Кодексу спирт етиловий – це всі види ректифікованого та дистильованого спирту етилового, біоетанол, інші види спирту етилового, зазначені у товарних позиціях 2207 та 2208 згідно з УКТ ЗЕД.

Статтею 1 Закону України № 481 надано визначення:

спирт етиловий денатурований – спирт етиловий ректифікований денатурований та інші види спирту етилового будь-якої міцності, змішані з іншими речовинами (денатуруючими добавками), які роблять його непридатним для пиття, але не перешкоджають його використанню для промислових цілей. Перелік денатуруючих добавок для денатурації спирту етилового, призначеного для використання на митній території України, затверджується Кабінетом Міністрів України;

спирт етиловий неденатурований – спирт етиловий без денатуруючих добавок.

Відповідно до ДСТУ 7402:2013 «Фракція головна етилового спирту. Технічні умови» (далі – ДСТУ 7402:2013) об’ємна частка етилового спирту за температури 20° C у фракції головній етилового спирту становить від 92 до 95 відсотків об’ємних одиниць. Тобто об’ємна частка спирту етилового у фракції головній етилового спирту відповідає концентрації спирту, зазначеній у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу в описі товару (продукції), яка класифікується за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2207.

В ДСТУ 7402:2013 зазначено також, що фракцію головну етилового спирту використовують як сировину для виробництва за спеціальними технологіями біоетанолу, компонентів моторних палив, спирту етилового технічного, розчинників, товарів побутової хімії та інших технічних пиртовмісних рідин. При цьому використання фракції головної етилового спирту для виробництва парфумерно-косметичної продукції ДСТУ 7402:2013 не передбачено.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року № 722 затверджено:

Перелік продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований (далі – Перелік продукції);

Перелік денатуруючих добавок для денатурації спирту етилового, призначеного для використання на митній території України (далі – Перелік добавок).

При цьому у Переліку добавок:

визначено види та кількість денатуруючих добавок;

встановлено, що для денатурації спирту етилового, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, визначеної у переліку продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року № 722, обов'язково використовується денатонія бензоат (бітрекс) та одна із денатуруючих добавок із цього переліку (Примітка 1 Переліку добавок);

встановлено, що для денатурації спирту етилового, який використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції, обов'язково використовується не менше двох таких денатурантів: денатонія бензоат (бітрекс), діетилфталат, ізопропіловий спирт (Примітка 2 Переліку добавок).

Враховуючи викладене, та виходячи з аналізу норм Кодексу та нормативно-правовихактів, зазначени хвище, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє.

Оскільки Підприємство внесено до Електронного реєстру, вономає право отримувати відінших суб’єктів господарювання:

спирт етиловий денатурований (до яког овідноситься фракція головна етилового спирту), денатурований з урахування мвимог Переліку добавок щодо їх кількості та Примітки 1 до цього переліку – для подальшого використання для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до Переліку продукції;

спирт етиловий неденатурований – для подальшого використання для виробництва оцту з харчової сировини;

спирт етиловий денатурований (за виключенням фракції головна етилового спирту), денатурований з урахуванням вимог Переліку добавок щодо їх кількості та Примітки 2 до цього переліку – для подальшого використання для виробництва парфумерно-косметичної продукції.

У такому випадку отримання спирту етилового за ставкою акцизного податку 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту здійснюється за умовивидачі до моменту його отримання з акцизного складу податкового векселю на суму податку, нараховану на обсяг спирту, що отримується, виходячиіз ставки, визначеної у п. 215.3 ст. 215 Кодексу. Термін погашення такого векселя не може перевищувати 90 календарних днів.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.