X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.09.2022 р. № 1575/ІПК/99-00-04-01-04-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємства щодо сплати земельного податку (далі – Податок) та керуючись ст. 52 гл. 3 розд. ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Підприємство – постійний користувач земельних ділянок, призначених «Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту», для частини яких не виконано нормативну грошову оцінку (далі – Оцінка), запитує про необхідність застосування відповідного коефіцієнта індексації при обчисленні податкових зобов’язань з Податку.

Порядок визначення бази оподаткування Податком земель, для яких не виконана Оцінка, передбачає застосування у якості бази – розмір нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області як публічного показника Оцінки зафіксованого для земель відповідної території (ст. 277 Кодексу).

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (лист від 11.01.2022 № 6-28-0.222-275/2-22), керуючись нормами ст. 289 Кодексу, а також п. 9 підрозд. 6 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу, поінформувала про застосування за результатами 2021 року для земель, що не належать до сільськогосподарських угідь коефіцієнта індексації Оцінки земель у розмірі 110 відсотків.

Оскільки землі Підприємства не належать до сільськогосподарських угідь, то при обчисленні податкових зобов’язань з Податку Підприємство повинно індексувати базову величину Оцінки, що визначена у порядку ст. 277 Кодексу, на величину коефіцієнта індексації 1,1.

Звертаємо увагу, що п. 102.9 ст. 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (в тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).