Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Агентства щодо відшкодування витрат на сплату земельного податку (далі – Податок), та керуючись ст. 52 гл. 3 розд. ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Агентство поінформувало про укладання з Регіональним відділенням Фонду державного майна України по місту Києву (Орендодавець) та з державним підприємством «Національна кінематика України» (Балансоутримувач) договору оренди нерухомого майна (нежитлові приміщення на 4 поверсі будівлі).
Агентство просить надати роз’яснення щодо виникнення обов’язку відшкодовувати (компенсувати) витрати на сплату Податку.
Зауважимо, що порушені у зверненні питання цивільно-правових відносин при відшкодуванні Податку особами, що орендують приміщення комунальної власності, регулюються нормами Цивільного кодексу України (далі – Цивільний кодекс) та не є об’єктами регулювання Кодексом.
Оскільки Податок сплачують власники земельних ділянок та постійні землекористувачі (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), то Агентство не є таким платником.
Плата, яка справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою (п. 1 ст. 797 Цивільного кодексу).
Відповідно до ст. 796 Цивільного кодексу одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також право користування земельною ділянкою, яка прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму. У договорі найму сторони можуть визначити розмір земельної ділянки, яка передається наймачеві. Якщо розмір земельної ділянки у договорі не визначений, наймачеві надається право користування усією земельною ділянкою, якою володів наймодавець.
Отже, Агентство відшкодовує платнику Податку (Балансоутримувачу), витрати, понесені Балансоутримувачем, у тому числі й за земельну ділянку, яка використовується Агентством, у розмірі та на умовах договору, укладеного з урахуванням положень ст.ст. 796 та 797 Цивільного кодексу.
Звертаємо увагу, що п. 102.9 ст. 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених Кодексом (в тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |