Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю щодо здійснення діяльності з виробництва пального, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство, основним видом діяльності якого є складське господарство, планує найближчим часом почати займатися діяльністю із виробництва пального, яка полягає у переробці нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, в результаті якої отримується пальне або інші продукти переробки.
Враховуючи зазначене Товариство запитує:
Щодо зазначених питань
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним визначено Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями ( далі – Закон № 481).
Відповідно до ст. 1 Закону № 481 ліцензія (спеціальний дозвіл) – це документ, що засвідчує право суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Згідно із положеннями Закону № 481, суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність, зокрема, виробництво пального, оптову або роздрібну торгівлю пальним, зберігання пального, повинні мати відповідну ліцензію. Також Законом № 481 визначено вимоги, які повинні бути дотримані суб’єктами господарювання при отриманні ними відповідної ліцензії на здійснення таких видів діяльності та подальшого провадження ліцензованої діяльності.
Порядок ліцензування діяльності з виробництва визначено статтею 3 Закону № 481.
Крім того, Закон № 481 встановлює відповідальність за порушення його норм, зокрема, застосування відповідно до частини другої статті 17 Закону № 481 фінансових санкцій у вигляді штрафів.
Підпунктом 1.1. постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 року № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» (далі – Постанова № 314) установлено, що у період воєнного стану право на провадження господарської діяльності може набуватися суб’єктами господарювання на підставі безоплатного подання до органів ліцензування, дозвільних органів та суб’єктів надання публічних (електронних публічних) послуг декларацій про провадження господарської діяльності, що містить відомості згідно з додатком 1, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензій або інших результатів надання публічних послуг), крім видів господарської діяльності за переліком згідно з додатком 2. У додатку 2 Постанови № 314 надано перелік видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі декларації в умовах воєнного стану.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 року № 1020 «Про внесення змін у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 р. № 314» (далі – Постанова № 1020) внесено зміни у додаток 2 Постанови № 314 в частині доповнення видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації в умовах воєнного стану, позицією «Діяльність у сфері виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, і пальним, зберігання пального, що здійснюється відповідно до Закону № 481», вид документа, який дає право на провадження такої діяльності - ліцензія.
Пунктом 2 Постанови № 1020 установлено, що подані до дня набрання чинності цією постановою суб’єктами господарювання декларації про провадження видів господарської діяльності, що включені цією постановою у додаток 2 до Постанови № 314, є дійсними протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою. Протягом зазначеного строку суб’єкти господарювання для провадження такої діяльності повинні отримати відповідні ліцензії у порядку, строки та на умовах, що передбачені законодавством.
Отже, Товариству для здійснення діяльності з виробництва пального, яка підлягає ліцензуванню згідно із Законом № 481, необхідно отримати відповідну ліцензію. Законом № 481 визначено перелік документів, які подаються до органу ліцензування для її отримання.
Поряд з цим інформуємо, пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |