Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Платника щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства та, керуючись статтею 52 глави Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Платник запитує:
До запитання 1.
Відповідно до Пояснень до товарної категорії 2402 90 00, наведеної у Розділі IV групи 24 Пояснень до УКТ ЗЕД, які затверджено наказом Державної митної служби України від 14 липня 2020 року № 256 (далі – Пояснення), ця товарна категорія включає сигари з відрізними кінцями, сигарили, сигарети та цигарки, які повністю складаються з замінників тютюну, наприклад, сигарети які вироблено з спеціально приготовлених листів салату-латука і не містять ні тютюну ні нікотину.
Підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку (п.п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Статтею 215 Кодексу визначено перелік підакцизних товарів, та встановлено ставки акцизного податку на такі товари залежно від коду УКТ ЗЕД, за якими такі товари класифікуються. При цьому товар, який класифікується за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2402 90 00 00, відсутній в переліку підакцизних товарів.
Враховуючи зазначене, товари, які класифікуються за кодом товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 2402 90 00 00, не відносяться до підакцизних товарів.
До запитання 2.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначені Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481).
Відповідно до ст. 1 Закону № 481 тютюновими виробами є сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання, жування чи нагрівання.
Статтею 1 Закону № 481 визначено, що ліцензія (спеціальний дозвіл) - це документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Оптова торгівля тютюновими виробами на території України здійснюється за наявності у суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю тютюновими виробами (частина 1 статті 15 Закону № 481).
Роздрібна торгівля, зокрема тютюновими виробами, може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій (частина 21 статті 15 Закону № 481).
Відповідно до Пояснень товарна підкатегорія 2402 90 00 00 належить до товарної групи 24 «Тютюн і промислові замінники тютюну».
Отже, у разі, якщо Платник здійснює торгівлю тютюновими виробами, до яких відносяться вироби з тютюну чи його замінників, йому необхідно отримати ліцензію на право здійснення діяльності роздрібної торгівлі тютюновими виробами.
Разом з цим, ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) здійснює Державна митна служба України (п.п. 39 п. 4 Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227).
Для визначення правильності віднесення вказаного у зверненні товару до коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД 2402 90 00 00 пропонуємо звернутися до Державної митної служби України.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |