Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо можливості використання спирту етилового за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту для виробництва лікарських засобів та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в межах компетенції повідомляє.
Товариство повідомляє, що є фармацевтичною компанією, яка здійснює випуск готової продукції, в тому числі, й лікарських засобів зі спиртовмісною складовою (використовує спирт етиловий по ставці акцизного податку у розмірі 0 грн. за 1 літр 100% спирту етилового). На підприємстві (за адресою виробництва) встановлено податковий пост.
У зв’язку з розміщенням виробничих потужностей Товариства в зоні проведення бойових дій, подальше виробництво лікарських засобів та продукції медичного призначення не є можливим. Тому у Товариства виникла потреба налагодити зазначене виробництво з іншими підприємствами, що мають необхідні виробничі потужності. У своєму виробництві Товариство використовує спирт етиловий по ставці акцизного податку у розмірі0 грн.за 1 літр 100% спирту етилового для виробництва лікарських засобів та має відповідну квоту.
Товариство просить роз’яснити, за яким механізмом воно має отримувати спирт етиловий з ставкою акцизного податку 0 % та передавати його по договору контрактного виробництва, а також звітувати перед ГУ ДПС про цільове використання спирту етилового з стакою акцизного податку 0%.
До зазначеного запитання.
Особливості оподаткування спирту етилового для виробництва, зокрема лікарських засобів визначені ст. 229 Кодексу.
Відповідно до п.п. 229.1.2 п. 229.1 ст. 229 Кодексу до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, спирту етилового денатурованого (спирту технічного), біоетанолу, що використовуються для виробництва окремих видів продукції та на якіп.п 229.1.1 п. 229.1 статті 229 Кодексу встановлено ставку податку 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, видається податковий вексель на суму податку, нарахованого на обсяг спирту, що отримується виходячи із ставки, визначеної у пункті 215.3 статті 215 Кодексу.
А саме, податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, зокрема із спирту етилового, який використовується для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів (п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу).
Згідно з п.п. 229.1.5 п. 229.1 ст. 229 Кодексу для виробництва лікарських засобів податковий вексель може бути виданий, зокрема виробником лікарських засобів.
Обов’язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх відносин з векселедавцем (п.п. 229.1.6 п. 229.1 ст. 229 Кодексу).
Відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів проводиться в межах квот, установлених Кабінетом Міністрів України. Перелік лікарських засобів, для виробництва яких використовується спирт етиловий, затверджується Кабінетом Міністрів України (п.п. 229.1.13 п. 229.1 ст. 229 Кодексу).
Щорічні квоти на відвантаження суб’єктам підприємницької діяльності спирту етилового, що використовується для виробництва лікарських засобів (утому числі компонентів крові та виготовлених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів і еліксирів, за ставкою акцизного податку в розмірі 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.01.2011 № 19 «Питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів».
Відповідно до п. 2 Порядку проведення підтвердження відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27.12.2012 № 1130 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.01.2013 за № 133/22665 виробник лікарських засобів - суб’єкт господарювання, який здійснює хоча б один із етапів виробництва лікарських засобів та має ліцензію (дозвіл) на виробництво лікарських засобів (якщо останнє передбачено національним законодавством країни, на території якої знаходяться виробничі потужності виробника).
Разом з цим,нормативно-правовими документами не передбачено можливість передачі іншим виробникам лікарських засобів спирту етилового, що використовується для виробництва лікарських засобів,отриманого Товариством за ставкою акцизного податку в розмірі 0 гривеньза 1 літр 100-відсоткового спирту в межах щорічної квоти.
Отже,у разі замовлення Товариством виготовлення лікарських засобів із спирту етилового за ставкою акцизного податку в розмірі 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту іншому підприємствуяке є виробником лікарських засобів, то таке підприємство-виробник лікарських засобів за наявності в нього реєстраційного посвідчення на виробництво лікарських засобівможе здійснювати виробництво ліків з використанням спирту етилового за ставкою акцизного податку в розмірі 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спиртув межах затверджених щорічних квот у такогопідприємства-виробника.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |