Державна податкова служба Україниза результатами розгляду звернення Товаристващодо отримання марок акцизного податку на залишки алкогольної продукції, які утворились в незавершеному виробництвіпри виробництві алкогольних напоїв та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У звернені Товариство повідомляє, що здійснює виробництво алкогольних напоїв: настоянки «Сюрприз на коньяку» та настоянки «Легенда Тернополя. На коньяку» міцністю 40% і згідно із рецептурою, в складі даної продукції, окрім спирту етилового та інших інгредієнтів, міститься алкогольний напій – коньяк. Підприємство сплачує акцизний податок до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої, шляхом погашення авальованого векселя і відповідно отримує акцизну марку на суму сплати акцизного податку.Крім цього підприємство сплачує акцизний податок за 100% коньячний спирт, який міститься у коньяку, що використовується при виробництві відповідного алкогольного напою.
Таким чином при виробництві алкогольних напоїв з використанням коньяку відбувається «вивільнення» надлишків спирту. Станом на 01.03.2022 року всі авальовані векселі погашені, акцизна марка отримана, продукція вироблена, а в незавершеному виробництві міститься 348,34 декалітрів абсолютного алкоголю.
Так впродовж 2019-2021 років додатково сплачено 423 147 грн. акцизного податку за 100% коньячний спирт, що входив до складу алкогольних напоїв.
Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:
Яким чином для забезпечення виробничого процесу та цільового використання залишків незавершеного виробництва в кількості 348,34 декалітрів абсолютного алкоголю отримати акцизну марку на суму вже сплаченого акцизного податку і як в майбутньому правильно діяти, адже така ситуація буде повторюватися?
Щодо зазначеного питання
При реалізації та/або передачі в межах одного підприємствапідакцизних товарів (продукції), як сировини для виробництва іншої підакцизної продукції, зокрема алкогольних напоїв, такі операції звільняються від оподаткування акцизним податком(підпункт 213.3.5 пункту 213 статті 213 Кодексу).
Водночас згідно п. 225.1 ст. 225 Кодексу суб'єкт господарювання зобов'язаний сплатити податок або подати органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої (крім виноматеріалів), податковий вексель, який є забезпеченням виконання зобов'язання такого платника у строк до 90 календарних днів, починаючи з дня видачі податкового векселя, сплатити суму податку, розраховану за ставками для цієї продукції.
Таким чином,у разі якщо при виробництві алкогольних напоїв, які зазначені у запиті, використовується як спирт етиловий так і коньяк, то у податковому векселі має зазначатися сума акцизного податку, яка обраховується виходячи з розміру ставок та загальногообсягу 100 % спирту в алкогольних напоях, який буде міститися у такій продукції, що виготовлена з їх використанням.
В подальшому відповідно до підпункту 226.13 пункту 226 Кодексу кількість марок акцизного податку, яку можуть отримати виробники алкогольних напоїв, для виробництва яких використовується спирт етиловий неденатурований, визначається відповідно до сплаченої суми податку.
Продаж марок здійснюється на підставі поданих покупцем марок в електронній формі пакету документів, зокрема: довідки про сплату суми податку, яка розрахована за ставками для готової продукції (для алкогольних напоїв, для виробництва яких використовується спирт етиловий неденатурований) та заявки-розрахунку кількості марок.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |