Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товаристващодо максимальної роздрібної ціни на одноразові електронні сигарети, що попередньо заправлені рідиною, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), та в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Товариство повідомило, щоє імпортером одноразових електронних сигарет, що попередньо заправлені рідиною, і також має свою роздрібну торгівельну мережу.
02.02.2022 Товариство завозить на митну територію України товар - одноразові електронні сигарети, що попередньо заправлені рідиною. На дату ввезення товару Товариством, була задекларована максимальна роздрібна ціна на рівні 250,00 грн., при отримані товару на митниці буде нараховано та сплачено податок на додану вартість, який буде розрахований виходячи із встановленої на цей час максимальної роздрібної ціни.
З 15.02.2022 Товариство планує підвищити максимальну роздрібну ціну до рівня 265,00 грн.
Враховуючи зазначене,Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
Щодо питань 1 - 3.
Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються для тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, встановленому Кодексом. Продаж суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п. 14.1.106 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Кодексом встановлено, що:
встановлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби повинні наноситися на споживчу упаковку таких товарів разом з датою їх виробництва (п. 220.11 ст. 220 Кодексу). Тобто такі максимальні роздрібні ціни не можуть бути змінені виробником, або постачальником в подальшому;
максимальні роздрібні ціни є базою оподаткування податком на додану вартість, акцизного податку за адвалорною ставкою акцизного податку та акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Тобто платник податків при визначенні податкових зобов’язань може застосовувати лише максимальні роздрібні ціни на товари, визначені на дату їх виробництва.
Пунктом 190.1 статті 190 Кодексу визначено, що базою оподаткування для тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, для яких встановлені максимальні роздрібні ціни, що ввозяться на митну територію України, є максимальна роздрібна ціна таких товарів без урахування податку на додану вартість.
Базою оподаткування, у разі обчислення податку із застосуванням адвалорних ставок, є вартість за максимальними роздрібними цінами тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Кодексу (п.п. 214.1.5 п. 214.1 статті 214 Кодексу).
Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі - Закон № 1914), передбачено, зокрема:
з 01 січня 2022 року доповнено перелік підакцизних товарів на які встановлюються максимальні роздрібні ціни виробниками або імпортерами, а саме на тютюн та промислові замінники тютюну, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, шляхом їх декларування (підпункт 14.1.106 пункту 14.1 статті 14 розділу І Кодексу);
із внесенням змін до Бюджетного кодексу України Законом України від 21 квітня 2022 року № 2218-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»з 01.05.2022 набрали чинності норми Закону № 1914щодо перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплачувати акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання (далі – СГ) роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах у розмірі 5 відсотків.
Установлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на перелічені у декларації товари (продукцію) не пізніше ніж 10 числа запроваджуються з 15 числа місяця, в якому подається декларація, а установлені не пізніше ніж 25 числа - з 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому декларацію подано центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і діють до їх зміни у порядку, встановленому Кодексом (пункт 220.7 статті 220 Кодексу).
тимчасово, на період до 31 грудня 2023 року включно:
максимальна роздрібна ціна може не наноситися на пачки, коробки, сувенірні коробки тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та ємності (упаковки) з рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, на які до 31 грудня 2021 року включно не встановлювалася максимальна роздрібна ціна;
якщо у випадку, передбаченому статтею18 Закону № 481, на пачку, коробку, сувенірну коробку тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та на ємності (упаковки) з рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, максимальна роздрібна ціна не наноситься, для визначення перевищення максимальних роздрібних цін при роздрібній торгівлі такими товарами, що є підставою для застосування штрафної санкції, передбаченої частиною другою статті 17 Закону № 481, використовується розмір максимальної роздрібної ціни, встановленої виробником або імпортером у Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію), та дата виготовлення такої продукції, нанесена на пачку, коробку, сувенірну коробку тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та на ємність (упаковку) з рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.
Враховуючи зазначене, Товариством при обчислені податку на додану вартість з партії товару (одноразових електронних сигарет, що попередньо заправлені рідиною), яка була ввезена 02.02.2022 застосовується розмір максимальної роздрібної ціни, встановленої імпортером у Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію), на дату виготовлення такої продукції.
При цьому, з 01 травня 2022 року (з дня набуття чинності змін, внесених Законом № 1914, продаж у роздрібній торгівельній мережі Товариства та інших суб’єктів роздрібної торгівлі,одноразових електронних сигарет, що попередньо заправлені рідиною, які були вироблені з 01.01.2022,має здійснюватися за цінами не вище максимальних роздрібних цін, що діяли на дату їх виготовлення та зазначені імпортером у Декларації про максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |