Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо маркування тютюнових виробів та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), і в межах компетенції повідомляє.
Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:
Чи вірно розуміння Закону, що імпортери, з метою забезпечення потреб ринку України у тютюнових виробах в період дії воєнного стану можуть імпортувати з інших країн тютюнові вироби, вироблені, марковані відповідно до вимог країн ЄС, і не зважаючи на норми п. 220.11 ст. 220 Кодексу та ст. 11 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) обіг таких тютюнових виробів без МРЦ нанесеного на пачку відповідає вимогам чинного законодавства України?
Щодо зазначеного питання.
Згідно з п. 220.11 ст. 220 Кодексувстановленівиробникомабоімпортером МРЦ на підакцизнітовари (продукцію) повиннінаноситися на споживчу упаковку таких товарів разом з датою їхвиробництва.
Максимальні роздрібні ціни - ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизнийподаток з реалізованихсуб'єктамигосподарюванняроздрібноїторгівліпідакцизнихтоварів не включається до максимальноїроздрібноїціни.
Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються для тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, встановленому цим Кодексом. Продаж суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п. 14.1.106 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі,зокрема тютюнових виробів, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом, серед іншоготютюнових виробів на території України визначає Закон № 481.
Стаття 11 Закону № 481 регулює питання, пов’язані з маркуванням споживчої упаковки, зокрема нанесенням медичних попередженьна кожній пачці, коробці або сувенірній коробцітютюнових виробах, ст. 11¹ Закону № 481 – питання нанесенняна тютюнові виробимаксимальної роздрібної ціни, яка встановлена виробником або імпортером зазначеної продукції.
Статтею 11¹ Закону № 481 визначено зокрема, що :
встановленавиробникомабоімпортером максимальна роздрібнаціна на тютюновівироби наноситься на пачку, коробку абосувенірну коробку тютюновихвиробів разом з датою їхвиготовлення;
максимальнароздрібнаціна за пачку, коробку абосувенірну коробку наноситься визначенимвиробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України;
дата виготовлення наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається із шести цифр, першідві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати.
Відповідно до частини тридцять шостої статті 18 Закону № 481 тимчасово, на період до 31 грудня 2023 року включно:
максимальна роздрібна ціна може не наноситися на пачки, коробки, сувенірні коробки тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та ємності (упаковки) з рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, на які до 31 грудня 2021 року включно не встановлювалася максимальна роздрібна ціна;
якщо у випадку, передбаченому цією статтею, на пачку, коробку, сувенірну коробку тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та на ємності (упаковки) з рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, максимальна роздрібна ціна не наноситься, для визначення перевищення максимальних роздрібних цін при роздрібній торгівлі такими товарами, що є підставою для застосування штрафної санкції, передбаченої частиною другою статті 17 цього Закону, використовується розмір максимальної роздрібної ціни, встановленої виробником або імпортером у Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію), та дата виготовлення такої продукції, нанесена на пачку, коробку, сувенірну коробку тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та на ємність (упаковку) з рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.
Згідно із частиною тридцять дев’ятою статті 18 Закону № 481, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану в Україні, дозволяються імпорт та реалізація на митній території України сигарет з фільтром (код 2402 20 90 20 згідно з УКТ ЗЕД), тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням (код 2403 99 90 10 згідно з УКТ ЗЕД) з маркуванням, відмінним від маркування, передбаченого частиною третьої статті 11 Закону № 481, виготовлені та марковані (включаючи мову) відповідно до вимог держави - члена ЄС - виробника такої продукції.
Отже, Товариство, на період до припинення або скасування воєнного стану, має право імпортувати та реалізовувати на митній території України тютюнові вироби (сигарети з фільтром (код 2402 20 90 20 згідно з УКТ ЗЕД) та тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням (код 2403 99 90 10 згідно з УКТ ЗЕД)) виготовлені та марковані (включаючи мову) відповідно до вимог держави - члена ЄС - виробника такої продукції, тобто без нанесення максимальної роздрібної цінина пачку.Крім того, до 31 грудня 2023 року максимальна роздрібна ціна може не наноситися на пачки, коробки, сувенірні коробки тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та ємності (упаковки) з рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, на які до 31 грудня 2021 року включно не встановлювалася максимальна роздрібна ціна.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповіднодо пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |