Державна податкова служба України розглянула звернення фізичної
особи – підприємця (далі – Підприємець) від б/н
(вх. ДПС № від, далі – звернення) про надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Відповідно до звернення, Підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку другої групи), здійснює діяльність у сфері торгівлі та використовує програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), у зв’язку з чим, просить надати роз’яснення (в контексті звернення) щодо:
1. Можливості проведення розрахункових операцій в готівковій формі без застосування ПРРО, у разі тимчасового відключення електроенергії;
2. Необхідності встановлення ліміту каси та строків здавання готівкової виручки для Підприємця;
3. Порядку ведення касової книги та оформлення касових ордерів Підприємцем, у разі тимчасового відключення електроенергії;
4. Необхідності проведення Підприємцем розрахункових операцій через ПРРО, після відновлення постачання електроенергії.
Щодо 1 питання.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України
від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265). Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Також, особливості проведення розрахункових операцій та порядки реєстрації та застосування РРО, КОРО, РК, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій».
З огляду на викладене, та, як відповідь на питання повідомляємо, що нормативно-правовими актами, якими регулюється порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі не передбачена процедура реєстрації КОРО та РК до ПРРО.
Таким чином, що за умови інтеграцій ПРРО з пристроєм, працездатність якого залежить від напруги в електромережі, у разі відключення електроенергії в торговельному об’єкті, Ви маєте припинити роботу такого об’єкта до відновлення електропостачання.
Щодо питання 2, 3 звернення.
Вимоги Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджені постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148, в частині ведення касових операцій, зокрема, ведення касової книги, встановлення лімітів залишку готівки в касі, обов’язку здавати торгівельну виручку до відділень банківських установ, не поширюють свою дію на фізичних осіб-підприємців.
Таким чином, хоча ведення касової книги може здійснюватися фізичними особами для зручності обліку надходжень за власним бажанням, видача на руки споживачам відривних частин прибуткових касових ордерів буде призводити до видачі не відповідних розрахункових документів.
Щодо питання 4 звернення.
Відповідь на питання 1 позбавляє необхідності надання відповіді на питання 4 звернення.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |