X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.08.2022 р. № 1285/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення
Товариств
а щодо застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та, керуючись статтею 52глави 3 розділуІІ Кодексу, повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариствоє виробником лікарських засобів, життєво необхідних для лікування людей.

Лікарські засоби, які планує реалізовувати Товариство, зокрема:

Дваце 100, гранули д/орал.розчину 100 мг/0,5 г саше № 20;

Дваце 200, гранули д/орал.розчину 200 мг/1 г саше № 20;

Дваце 200, гарячийнапій, гранули д/орал.розчину 200 мг/1 г саше № 20;

Дваце Лонггранули д/орал.застосування 600 мг саше 3 г № 10;

Дваце Лонг гарячийнапій, гранули д/орал.розчину 600 мг саше 3 г № 6, мають лікарську форма «Гранули».

Враховуючи викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання, -чимає право Товариствозастосовуватинульову ставку ПДВ (звільнятисявідоподаткуванняПДВ) при здійсненніоперацій з ввезення та/абопостачання (реалізації) на митнійтериторіїУкраїнипереліченихвищелікарськихзасобів.

Відносини, щовиникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.

Згідно з пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (з урахуванням внесених змін) тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України, від оподаткування ПДВ звільняються такі операції:

з ввезення на митну територію України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;

з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.

У разі здійснення операцій, звільнених відповідно до пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, положення пункту 198.5 статті 198
розділу V Кодексу та положення статті 199 розділу VКодексу не застосовуються щодо таких операцій.

Норми пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу застосовуються до операцій, здійснених починаючи з 17 березня 2020 року.

Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня
2020 року № 224 зі змінами та доповненнями (далі – Перелік № 224).

Постановою Кабінету Міністрів України від 28жовтня 2020 року
№ 1033«Про внесення змін до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224 і 225»(далі – Постанова № 1033) розділ «Лікарські засоби, імунобіологічні препарати та харчові продукти для спеціальних медичних цілей, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» Переліку № 224, зокрема, доповнено позицією «Acetylcysteine» (код згідно з УКТ ЗЕД 3004).

Режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання товарних позицій, включених до Переліку № 224 Постановою № 1033, застосовується з дати набрання чинності вказаною постановою (з 31жовтня 2020 року).

Головним критерієм для застосування пільги з оподаткування, встановленої  пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, є включення товару до Переліку № 224.

Так, приміткою 1 до Переліку № 224 передбачено, що основною підставою для звільнення від оподаткування ПДВ є відповідність товарів, що постачаються, назві товару (медичного виробу, основного компонента), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарського засобу, які зазначені в Переліку № 224.

Якщотовар, про який йдеться у зверненні (Дваце 100/200, гарячий напій, гранули д/орал. розчину 100/200 мг/0,5 г/1г саше № 20; Дваце Лонг гарячий напій, гранули д/орал. застосування 600 мг саше 3 г № 6/10), відповідає назві, зазначеній у розділі «Лікарські засоби, імунобіологічні препарати та харчові продукти для спеціальних медичних цілей, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2» Переліку № 224, тооперації з постачання такого товару на митній території України звільняються від оподаткування ПДВ (за умови дотримання також інших вимог, визначених у Кодексі і у примітках до Переліку № 224).

Слід зазначити, що звільнення від оподаткування ПДВ не є тотожним застосуванню нульової ставки податку, оскільки нульова ставка податку та режим звільнення від оподаткування ПДВ застосовуються до різних операцій, перелік яких визначено Кодексом, та мають різні податкові наслідки в частині ПДВ.

Разом з тим, з метою визначеннята відповідності форми випуску (дозування) товарів (лікарських засобів), тим, що зазначені у Переліку № 224, ДПС пропонує звернутися за отриманням висновку (підтверджуючого документу) до Міністерства охорони здоров’я України.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.