Головне управління ДПС в Одеській області за результатами розгляду звернення підприємства щодо порядку оподаткування акцизним податком та ПДВ операцій з реалізації технологічного метанолу, керуючись статтею 52 глави 3 розділу Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755- IV(далі – ПКУ), повідомляє.
У своєму зверненні підприємство повідомляє, що воно включене до єдиного державного реєстру суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави на 2022 рік.
Головним управлінням ДПС в Одеській області за актом опису і попередньої оцінки було передано підприємству на відповідальне зберігання безхазяйне майно, технологічні залишки метанолу у кількості 1863,546 тон. Також, листомбуло доручено підприємству звернутись до суб’єкта оціночної діяльності для проведення експертної оцінки щодо визначення ринкової вартості майна.
В процесі з’ясування обставин виникнення технологічного залишку метанолу на території України було з’ясовано, що майно утворилось у 1988 році в процесі заповнення трубопроводу та резервуарів з початку роботи відділення перевантаження метанолу заводом та являється його стабільним ресурсом. За даними заводу, власника не визначено.
Враховуючи вищевикладене, підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
Щодо питання 1
Згідно із п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, реалізація підакцизних товарів (продукції) – будь – які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі – продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно – правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатно відвантажених товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI цього Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного: до акцизного складу;до акцизного складу пересувного;для власного споживання чи промислової переробки;будь-яким іншим особам.
Відповідно до п.п. 212.1.4 п. 212.1 ст. 212 ПКУ, платником акцизного податку є особа, яка реалізує конфісковані підакцизні товари (продукцію) підакцизні товари (продукцію), визнані безхазяйними, підакцизні товари (продукцію), за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та підакцизні товари (продукцію), що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходять у власність держави, якщо ці товари (продукція) підлягають реалізації (продажу) в установленому законодавством порядку.
Відповідно до п.п.213.1.4 п. 213.1 ст. 213 ПКУ, об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації конфіскованих підакцизних товарів (продукції), підакцизних товарів (продукції), визнаних безхазяйними, підакцизних товарів (продукції), за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та підакцизних товарів (продукції), що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави.
Відповідно до п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, податок справляється з таких товарів та обчислюється за такими ставками, зокрема:код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД - 2905 11 00 00,опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД - метанол технічний (метиловий спирт), одиниця виміру – євро за 1000 літрів, ставка –245.
Відповідно до ст. 12 Закону України від12.07.2001 року №2658-III«Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», вимоги до змісту звіту про оцінку майна, порядку його оформлення та рецензування встановлюються положеннями (національними стандартами) оцінки майна. Зміст звіту про оцінку майна повинен містити розділи, що розкривають зміст проведених процедур та використаної нормативно – правової бази з оцінки майна.
Акт оцінки майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна, здійсненої суб'єктом оціночної діяльності - органом державної влади або органом місцевого самоврядування самостійно. Якщо процедурами з оцінки майна для складання акта оцінки майна передбачене попереднє проведення оцінки майна повністю або частково суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання, звіт про оцінку такого майна додається до акта оцінки майна. Акт оцінки майна підлягає затвердженню керівником органу державної влади або органу місцевого самоврядування.
Зміст, форма, порядок складання, затвердження та строк дії акта оцінки майна встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи вищевикладене, в разі реалізації (відвантаження, відпуску) підприємством товару/продукції за кодом УКТ ЗЕД 2905 11 00 00- метанол технічний (метиловий спирт), незалежно від його фізико – хімічних складових, підприємство повинно нарахувати податкові зобов’язання з акцизного податку за ставкою, встановленою п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, відобразити у податковій декларації акцизного податку та сплатити суму грошового зобов’язання у визначений ПКУ термін.
При цьому, підприємству необхідно врахувати, що для здійснення операцій з реалізації пального, необхідно бути платником акцизного податку, мати зареєстрований акцизний склад та ліцензію на провадження відповідного виду господарської діяльності.
Щодо питання 2
Враховуючи на те, що реалізація підакцизного товару/продукції (відвантаження, відпуск) відбудеться після проведення біржових торгів, база оподаткування ПДВ буде визначатись, виходячи із суми, за яку товар/продукція була придбана (збільшувати договірну вартість), на яку, в даному випадку, необхідно нарахувати акцизний податок.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 глави 3 розділу IIПКУ, індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |