X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.08.2022 р. № 1338/ІПК/99-00-21-02-02-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення                             АТ(далі – АТ) щодо коригування фінансового результату до оподаткування правонаступником відповідно до п.п. 140.4.5 п. 140.4 ст. 140 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування підприємства, що реорганізується та, керуючись ст. 52 Кодексу, в межах компетенції повідомляє.

Як зазначено у зверненні, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.08.2021 № 1005-р. щодо реорганізації АТ «» після завершення перетворення ДП «» у процесі приватизації шляхом приєднання до АТ (попередня назва АТ «»).

Згідно наказу Фонду державного майна України від 01.12.2021 № «» та протоколу № «» позачергових загальних зборів АТ «» від 01.12.2021 АТ «» було приєднано до АТ.

Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію стосовно права правонаступника, яким є АТ, згідно з передавальним актом, затвердженим 01.12.2021 року, на зменшення фінансового результату до оподаткування, на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування, що обліковувалось у платника податку, який припиняється в процесі реорганізації шляхом приєднання, якщо так то на яку суму та в якому періоді?

Приєднання є одним з видів реорганізації юридичної особи, в результаті якої приєднувана юридична особа припиняється. При цьому майно, права та обов'язки переходять до правонаступника - особи, до якої воно приєднується (частина перша ст. 104 Цивiльного кодексу України (далi – ЦКУ)).

Злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади (частина перша ст. 106 ЦКУ).

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134. ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями цього Кодексу.

Згідно з п.п. 140.4.5 п. 140.4 ст. 140 Кодексу фінансовий результат до оподаткування зменшується платником податку правонаступником на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування платника податку, що реорганізується шляхом, зокрема, приєднання, злиття, перетворення у періоді затвердження передавального акта.

При проведенні реорганізації від'ємне значення об'єкта оподаткування податкового (звітного) періоду, що обліковувалося у платника податку, що припиняється, на дату затвердження передавального акта або розподільчого балансу, зменшує фінансовий результат до оподаткування платника податку правонаступника в сумі, що не перевищує суму власного капіталу платника податку, що припиняється, станом на кінець попереднього податкового (звітного) року та за умови, що платник податку, що припиняється, та платник податку - правонаступник були пов'язаними особами більше ніж вісімнадцять послідовних місяців до дати завершення приєднання (злиття).

Таким чином, фінансовий результат до оподаткування зменшується платником податку правонаступником на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) періодів платника податку, що реорганізується шляхом злиття або приєднання на дату затвердження передавального акта або розподільчого балансу у сумі, що не перевищує суму власного капіталу платника податку, що припиняється, станом на кінець попереднього податкового (звітного) року та за умови, що платник податку, що припиняється, та платник податку - правонаступник були пов'язаними особами більше ніж вісімнадцять послідовних місяців до дати завершення приєднання (злиття).

Разом з тим зазначаємо, що для великих платників податків, які з 01.01.2022 знаходяться в Реєстрі великих платників податків діють обмеження передбачені п.п. 140.4.4 п. 140.4 ст. 140 Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).