Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, практична необхідність отримання консультації полягає у зв’язку із потребою роз’яснення дій підприємства щодо обліку пального, яке було отримано Товариством (платником акцизного податку) за передаточним балансом від ТОВ _____ (неплатник акцизного податку) в рамках процедури реорганізації шляхом приєднання. ТОВ _______ реорганізовано шляхом приєднання до Товариства.
На момент приєднання до Товариства ТОВ ______ мало залишки пального, які передало Товариству на підставі передаточного балансу.
Враховуючи зазначене Товариство запитує:
До зазначених запитань.
Як зазначено у зверненні, Товариство є платником акцизного податку.
Відповідно до другого абзацу п. 231.1 ст. 231 Кодексу платник податку, зокрема зобов’язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу.
В зазначеній у п. 232.3 ст. 232 Кодексу формулі, за якою обчислюється обсяг пального, на яке платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних вказаний обсяг пального збільшується:
за отриманими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних, що підтверджено другим примірником акцизної накладної, зареєстрованим в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та розрахунками коригування до таких акцизних накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
за оформленими належним чином митними деклараціями на обсяги ввезеного на митну територію України пального, з якого сплачено акцизний податок, або який оподатковується на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу;
за оформленими та зареєстрованими в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового заявками на поповнення обсягу залишку пального, із списанням з облікових карток грошових коштів акцизного податку, сплаченого до бюджету, що дорівнюють сумі акцизного податку для відповідного обсягу пального.
Інших способів збільшення об’ємів пального у Товариства відповідно до зазначеної в зверненні ситуації, крім оформлення та реєстрації в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового заявки на поповнення обсягу залишку пального, Кодексом не передбачено.
Згідно з п.п. 232.4.2 п. 232.4 ст. 232 Кодексу у разі, якщо у платника акцизного податку виникає потреба поповнити обсяги залишків пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, він може зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального за умови:
наявності на обліковій картці сум коштів сплаченого акцизного податку, не менше ніж сума акцизного податку, розрахованого з обсягу пального у такій заявці, - для обсягів пального або спирту етилового, що оподатковуються акцизним податком;
без наявності на обліковій картці сум коштів сплаченого акцизного податку - для обсягів пального, що оподатковуються на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу, або не підлягають оподаткуванню, або звільняються від оподаткування.
Отже, враховуючи зазначене, у разі збільшення об’єму пального у Товариства в результаті приєднання до нього іншого суб’єкта господарювання неплатника акцизного податку та передачі Товариству за передавальним балансом залишків пального, Товариство може збільшити об’єми пального шляхом оформлення заявки на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |