Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємстващодо складання та належного оформлення векселя, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Підприємство повідомляє, що є імпортером палива для реактивних двигунів (код УКТ ЗЕД 2710 12 70 00, 2710 19 21 00) та здійснює діяльність з авіапаливозабезпечення в аеропортах України згідно з чинним сертифікатом на відповідність авіаційних правил України, а саме здійснює постачання авіаційного палива з заправкою палива в бак повітряного судна авіакомпаній – резидентів та нерезидентів України.
Враховуючи зазначене Підприємство запитує:
До зазначених запитань.
Порядок видачі, обігу та погашення податкових векселівпри ввезенні на митнутериторію України або реалізації вироблених в Україні бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів визначено пунктом 229.8 статті 229 Кодексу.
Відповідно до п.п.229.8.2 п. 229.8 ст. 229 Кодексудля ввезення на митну територію України або реалізації вироблених в Україні бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів імпортер бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі - імпортер) оформлює податковий вексель у трьох примірниках. Перший примірник подається до контролюючого органу (векселедержателя) за місцезнаходженням імпортера, другий примірник залишається імпортеру, а третій примірник подається до контролюючого органу за місцем митного оформлення таких бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів.
Податковий вексель видається на суму акцизного податку, нарахованого на обсяг ввезених на митну територію України або вироблених в Україні бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, виходячи із ставки, яка визначається як різниця між ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу із застосуванням підвищувального коефіцієнта 10, та ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнта 10. До податкового векселя додається розрахунок суми акцизного податку (п.п.229.8.3 п. 229.8 ст. 229 Кодексу.
Реалізація обсягів бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб’єктами господарювання, які отримали акцизні накладні, зареєстровані в Єдиному реєстрі акцизних накладних, із зазначенням в них реквізитів податкового векселя, виданого на суму акцизного податку, нарахованого на такі обсяги, здійснюється без сплати акцизного податку.
Строк, на який видається податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів для палива для реактивних двигунів (код 2710 12 70 00, 2710 19 21 00 згідно з УКТ ЗЕД) та 270 календарних днів для бензинів авіаційних (код 2710 12 31 00 згідно з УКТ ЗЕД) (п.п. 229.8.4 п. 229.8 ст. 229 Кодексу).
Обов’язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем (п.п.229.8.8 п. 229.8 ст. 229 Кодексу).
Відповідно до п.п. 229.8.10 п. 229.8 ст. 229 Кодексу векселедержатель перевіряє документи, надані виробником/імпортером для погашення податкового векселя, протягом п’яти робочих днів з дня їх отримання. За результатами перевірки векселедержатель приймає рішення про погашення податкового векселя або про здійснення процедур, передбачених підпунктом 229.8.11 цього пункту.
Разом з цим, інші терміни опрацювання документів, крім терміну перевірки документів, наданих виробником/імпортером бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів для погашення податкового векселя, пунктом 229.8 статті 229 Кодексу не передбачено.
Взяття на облік податкового векселя повинно здійснюватися контролюючим органом з урахуванням часу подання такого векселя, режиму роботи контролюючого органу та часу, необхідного для здійснення відповідних дій щодо взяття податкового векселя на облік.
Пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |