X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.07.2022 р. № 1063/ІПК/99-00-07-04-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення
ТОВ ……………………………………………….. щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно необхідності застосування реєстратора
розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО та/або ПРРО) та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення Підприємство здійснюєдіяльність з продажу торгівельного обладнання та просить роз’яснити йому питання щодо застосування РРО при оплаті клієнтом обладнання частинами.

Правові засади застосування РРО та ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом Українивід 06 липня 1995 року
№ 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265). Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Відповідно до преамбули цього Закону, встановлення норм щодо незастосування РРО та/або ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.

Щодо відповіді на питання 1.

Укладення договорів купівлі-продажу, умови здійснення оплати за продані товари регламентовано положеннями Цивільного кодексу України та стосуються виключно правовідносин, які виникають між продавцем та покупцем і не регулюються  Законом № 265 та як результат не належать до компетенції податкових органів.

В залежності від умов договору (домовленостей) між продавцем (постачальником) та покупцем (отримувачем), товари (роботи, послуги) можуть постачатися, зокрема, на умовах часткової оплати та інших не заборонених чинним законодавством способів.

Враховуючи викладене вище, та, як відповідь на питання повідомляємо, що у разі продажу товарів на умовах внесення оплати частинами, кожна розрахункова операція, вчинена Підприємством, може та має бути здійснена із дотримання вимог Закону № 265, супроводжуватись видачею розрахункового документа встановленої форми, змісту, що забезпечить поєднання виданих розрахункових документів у ланцюг, який надаватиме можливість здійснювати ідентифікацію проданих товарів і забезпечить їх відповідність наявному обліку товарів.

Щодо відповіді на питання 2.

Приклад розрахункових документів наведених у зверненні забезпечує повноту обліку отриманих доходів та містить  необхідні обов’язкові реквізити розрахункових документів, тому може використовуватись Підприємством у практичній діяльності.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.