X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.02.2023 р. № 405/ІПК/99-00-09-04-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України                   (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У зверненні Товариство зазначає, що воно уклало контракт із суб’єктом господарювання, який веде свою діяльність відповідно до законодавства Латвії на постачання крафтового пива. На виконання умов контракту акцизні марки було експортовано до продавця зазначеної продукції (далі – Продавець продукції), та наклеєно на пляшки.

Як зазначено у зверненні, у зв’язку з введенням воєнного стану на території України та відсутністю можливості реалізації продукції, а також відсутністю потреби в акцизних марках, між Товариством та Продавцем продукції укладено додаткову угоду, згідно з якою Продавець продукції зобов’язаний повернути невикористані акцизні марки Товариству.

У зв’язку з тим, що Продавцем продукції було наклеєно акцизні марки на пляшки та банки, довелось їх відпарювати, в ході відпарювання та відклеювання, частина марок, а саме 30 шт. була пошкоджена.

Як зазначено у зверненні, залишок марок акцизного податку у розмірі              426 штук Товариством було імпортовано, та повернуто продавцю марок акцизного податку. Від Продавця продукції отримано листа, згідно з яким в процесі відпарювання марки були пошкоджені настільки, що повернути їх залишки неможливо.

Враховуючи зазначене, Товариство запитує:

  1. Яким чином Товариству відзвітувати до ДПС по втрачених (пошкоджених) марках акцизного податку?
  2. Яким чином проводиться списання пошкоджених марок акцизного податку?
  3. Які, можливо, податкові обов’язки виникають у Товариства додатково?

 

До зазначених запитань.

Відповідно до п.п. 14.1.107 п. 14.1 ст. 14 Кодексу марка акцизного             податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється марками акцизного податку, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України                  (п. 226.5 ст. 226 Кодексу).

Відповідно до пункту 30 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1251                         (далі – Положення № 1251), у разі не ввезення готової маркованої продукції з об’єктивних причин або неможливості повернення пошкоджених марок імпортер видає продавцю марок документ Торгово-промислової палати або іншого органу (за процедурою, визначеною країною нерезидента) про підтвердження такого факту з обов’язковим зазначенням кількості використаних та/або пошкоджених марок, який легалізується в установленому порядку. Вартість марок та акцизний податок в такому разі не відшкодовуються.

Документ вноситься представником територіального органу ДПС до електронної бази марок.

У формі звіту про використання марок акцизного податку, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 15.02.2021 № 102, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.05.2021 за № 666/36288, не передбачено окремої графи щодо відображення кількості втрачених марок акцизного податку, втрата яких не пов’язана з виробничим процесом. Тому Товариству (імпортеру), у разі втрати марок акцизного податку, за умови надання продавцю марок підтверджуючих документів, може бути зазначено у графі 16 Звіту про використання марок акцизного податку для алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах «кількість пошкоджених в процесі виробництва та які не підлягають поверненню, шт.».

Форма декларації акцизного податку, Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України            30.01.2015 за № 105/26550 (із змінами) (далі – Порядок № 14).

Відповідно до абзацу другого підпункту 4 пункту 3 розділу IV                Порядку № 14, у рядку А10 розділу А Декларації сума акцизного податку з обсягів алкогольних напоїв, для маркування яких придбавалися марки акцизного податку, які були отримані та втрачені платником податку, зазначається окремо для вироблених(ої) товарів (продукції) - рядок А10.1 та для імпортованих(ої) товарів (продукції) - рядок А10.2.

Враховуючи зазначене, у разі втрати марок акцизного податку Товариство має право відобразити дані, щодо втрачених марок, у рядку А10.2 розділу А Декларації акцизного податку та відповідно відобразити у Звіті про використання марок акцизного податку при наданні продавцю марок (територіальний орган ДПС, який видав марки) відповідних документів, зокрема, але не виключно, митна декларація з позначкою митного органу про перетин кордону України марок акцизного податку, документ Торгово-промислової палати або іншого органу (за процедурою, визначеною країною нерезидента) про підтвердження такого факту з обов’язковим зазначенням кількості використаних та/або пошкоджених марок, легалізований в установленому порядку, при цьому вартість марок та акцизний податок в такому разі не відшкодовуються.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України  коронавірусної хвороби  (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.