X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.07.2022 р. № 1144/ІПК/99-00-09-04-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо зберігання тютюнових виробів та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник податків повідомив, що на фабриці Товариства здійснювалось виробництво сигарет. З 24 лютого 2022 року, у зв’язку з військовою агресією з боку російської федерації, роботу фабрики було тимчасово призупинено. Враховуючи активні бойові дії на території області, а також влучання ракети в одну із будівель на території фабрики, Товариство вимушено вивезло залишки сигарет з території фабрики.

Наразі Товариство зберігає сигарети на складі за іншою адресою на підставі Договору суборенди від 25.05.2022.  Зазначений склад був внесений до Єдиного державного реєстру місць зберігання іншим підприємством.

Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступногозапитання: чи правильно розуміє Товариство, що унього відсутній обов’язок подавати заяву про внесеннядо Єдиного державного реєстру місць зберігання складу, який уже був внесений до вказаного реєстру за заявою іншого підприємства та який наданий у користування Товариству на підставі договору суборенди, та Товариство може зберігати свою продукцію на такому складі, з огляду на те, що даний склад уже зареєстрований в Єдиномудержавному реєстрі місць зберігання?

Щодо зазначеного питання.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481):

місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання;

Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) – перелік місць зберігання, який ведеться податковими органами і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру (частина п’ятдесят дев’ята статті 15 Закону № 481).

До суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень (частина друга статті 17 Закону № 481).

Отже, враховуючи вищевикладене, Товариство може зберігати тютюнові вироби на складі, внесеному до Єдиного реєстру іншим підприємством та наданому у користування Товариству на підставі договору суборенди, відповідно у Товариства відсутній обов'язок подавати заяву про внесення такого складу до Єдиного реєстру.

Слід зазначити, що до звернення Товариства не надано будь-яких первинних документів фіксуючих факти здійснення господарських операцій.

Інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.