X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.07.2022 р. № 1151/ІПК/99-00-09-04-02-09

Державна податкова служба Україниза результатами розгляду заяви Громадянки щодо реєстрації місця зберігання рідин, що використовуються в електронних сигаретах та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні Громадянка повідомляє, що компанія планує ввозити в Україну електронні випаровувачі (одноразові електронні сигарети з вмонтованою батареєю) (код HS 8543709000), які використовуються для імітації видимості традиційної сигарети без горіння, без тютюну, шляхом випаровування ароматичної сировини, а саме: рідини, що використовується в електронних сигаретах, які є підакцизним товаром. Сама одиниця товару містить таку рідину об’ємом 3,2 мл, з містом нікотину 5% та батарею 550 мАч. Компанія планує проводити оптову торгівлю зазначеним товаром, яка в подальшому буде продаватись через мережу роздрібної торгівлі кінцевим споживачам.

Враховуючи вищевикладене, Громадянка просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

  1. Чи потрібно реєструвати місце зберігання рідин, що використовуються в електронних сигаретах в органах ДПС? Якщо так, то який порядок реєстрації місця зберігання рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та які документи для цього необхідні?

 

Щодо зазначеного питання

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального", із змінами та доповненнями (далі - Закон № 481), Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться податковими органами і містить визначені Законом № 481 відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру (стаття 15 Закону             № 481).

Терміни "пальне", "електронна сигарета", "рідини, що використовуються в електронних сигаретах" вживаються в Законі № 481 у значеннях, наведених у Податковому кодексі України.

Відповідно до підпункту 14.1.56 4 пункту 14.1 статті 14 Кодексу рідини, що використовуються в електронних сигаретах, - рідкі суміші хімічних речовин, що містять або не містять нікотин, використовуються для створення пари в електронних сигаретах та містяться, зокрема, в картриджах, заправних контейнерах та інших ємностях.

При цьому відповідно до пп. 14.1.252 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування, а електронна сигарета - виріб, який може бути використаний для споживання (вдихання) парів, що утворюються внаслідок нагрівання компонентами такого виробу рідин, що містять або не містять нікотин (пп. 14.1.563 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до загальнодоступної інформації в мережі інтернет електронні сигарети можуть бути одноразовими (перезаправними за допомогою заправного контейнера та резервуара) або такими, що перезаряджаються одноразовими картриджами(п. 16 ст. 2 Директиви 2014/40/ЄС).

Електронні сигарети можна класифікувати за такими критеріями:

за частотою використання – одноразові та багаторазові;

за типом картриджа/контейнера для рідини, що випаровується, - відкритого і закритого типу;

за різновидами автомайзерів;

за типом управління – ручні або автоматичні.

Одноразові електронні сигарети не передбачають заміну чи перезаправку картриджа, а після припинення випаровування аерозолю підлягають утилізації.

Електронні сигарети багаторазового використання відрізняються за розміром, виглядом, елементами живлення, системою випаровування і складом рідини та містять картриджі, які можна перезаправляти.

Система відкритого типу передбачає заправку контейнера багаторазового використання рідиною самостійно користувачем. Система закритого типу передбачають використання змінних картриджів/контейнерів, які заправлені рідиною виробником та не допускають можливості додавати до них інші інгредієнти.

Отже, не потрібно вносити до Єдиного реєстру відомості про місце зберігання електронних сигарет, в тому числі, які містять рідини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).