X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.07.2022 р. № 1153/ІПК/99-00-09-04-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства із акцизного податку та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У зверненні Товариство зазначає, що підписало контракт з нерезидентом на поставку нафтопродуктів (далі  – Припаси). Припаси до пункту призначення поставляються автотранспортом. За умовами контракту датою поставки  Припасів є дата підписання навантажувального листа (delivery note), який підписується капітаном судна. Тобто факт передачі палива підтверджується підписаним навантажувальним листом (delivery note).

Але у даному випадку виникає колізія через те, що:

- дата фактичної поставки палива нерезиденту є 16.06.2021 року, що підтверджується навантажувальним листом (delivery note), підписаним капітаном судна;

-  дата фактичного вивезення пального за межі митної території України є 23.06.2021 року, що підтверджено належним чином оформленою митною декларацією.

 За період після 16.06.2021 року по 23.06.2021 року автотранспорт, на якому пересувається пальне (в Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕА РПСЕ) це акцизний склад пересувний) був задіяний в інших переміщеннях з іншими покупцями.

Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного запитання: якою датою Товариству реєструвати акцизну накладну в СЕА РПСЕ при вивезенні пального за межі митної території України?

 

Щодо зазначеного питання.

Відповідно до п.п. 213.2.1 п. 213.2 ст. 213 Кодексу не підлягають оподаткуванню, зокрема, операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України.

Товари (продукція) вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною декларацією, у тому числі, якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення (експортування) - у наступному звітному періоді і на дату подання декларації з акцизного податку за звітний місяць наявна така митна декларація.

Платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального, а також при здійсненні операцій, які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування (п. 231.1 ст. 231 Кодексу).

Згідно із п. 231.5 ст. 231 Кодексу при реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов'язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні / розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Реєстрація в Єдиному реєстрі акцизних накладних першого примірника акцизної накладної, що складається при вивезенні пального за межі митної території України, здійснюється протягом трьох календарних днів з дня фактичного вивезення пального за межі митної території України, що підтверджено належним чином оформленою митною декларацією                     (п. 231.6 ст. 231 Кодексу).

Отже, реєстрація акцизної накладної при вивезенні пального за межі митної території України повинна відбуватися протягом трьох календарних днів з дня його фактичного вивезення, що підтверджено належним чином оформленою митною декларацією.

Інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).

 

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію