Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо справляння екологічного податку та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив, що для провадження своєї господарської діяльності планує використовувати портативний генератор (характеристики зазначені у зверненні) для забезпечення електроенергією під час аварійних відключень.
Враховуючи вищевикладене, платник податків, просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань:
«1) чи з’являється у Товариства обов’язок по нарахуванню та сплаті екологічного податку за викиди у повітря двигунів внутрішнього згоряння, враховуючи наведені характеристики генератора і період його використання?
2) чи вважається портативний генератор, при вище описаних умовах роботи, стаціонарним джерелом викидів?
3) чи потрібно підприємству у разі використання портативного генератора отримувати дозволи або сповіщати відповідні державні структури і які саме?».
Щодо питань 1 - 2.
Законом України від 13 грудня 2022 року № 2836-ХІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» тимчасово, на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування, для цілей застосування розділу VIII (Екологічний податок) Кодексу, із визначення стаціонарних джерел забруднення (в значенні підпункту 14.1.230 пункту 14.1 статті 230 Кодексу) виключені електрогенераторні установки, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД.
Таким чином, у власників електрогенераторних установок, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД, не виникають податкові зобов’язання з екологічного податку.
Щодо питання 3.
Порядок отримання дозвільних документів та обов’язки суб’єктів господарювання щодо охорони атмосферного повітря регламентуються Законом України «Про охорону атмосферного повітря» (статті 10 та 11, далі − Закон).
Відповідно до цього закону державне управління в галузі охорони атмосферного повітря здійснює, зокрема, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища (стаття 3 Закону).
З огляду на викладене, для отримання інформацій щодо необхідності підприємству у разі використання портативного генератора отримувати дозволи або сповіщати відповідні державні структури пропонуємо звернутись до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища або центрів надання адміністративних послуг.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |