Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства з обігу пального та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив, що Товариство було створено 01.07.2021 року, його діяльність спрямована на будування суден і плавучих конструкцій, ремонт і технічне обслуговування суден і човнів. Такі види діяльності вимагають наявність у платника податків деякої кількості розчинників фарб, які відносяться до пального.
У зв’язку з цим на території Товариства зберігаються розчинники у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно.
В той же час, Товариство бажає зберігати на території дизельне пальне в ємкості до 5 кубічних метрів (згідно розрахунків впродовж календарного року Товариство буде отримувати та використовувати пальне для потреб власного споживання в обсягах, що не перевищать 50 кубічних метрів).
Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних запитань:
1. Чи вважається територія платника податку акцизним складом, якщо на цій території одночасно зберігається пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів та дизельне пальне в ємності до 5 кубічних метрів (у разі якщо платник буде отримувати протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 50 кубічних метрів, та буде використовувати пальне виключно для потреб власного споживання)?
2. Чи повинен платник податку реєструватися платником акцизного податку у разі якщо на його території одночасно зберігається пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів та дизельне пальне в ємності до 5 кубічних метрів (у разі якщо платник буде отримувати протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 50 кубічних метрів, та використовує пальне виключно для потреб власного споживання)?
Щодо питання 1.
Визначення терміну акцизний склад передбачено п.п.14.1.6 п. 14.1 ст.14 Кодексу, а саме, акцизний склад – це, зокрема, приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом, зокрема але не виключно:
приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.
Критерій, визначений цим підпунктом, щодо загальної місткості ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не застосовується до ємностей суб’єктів господарювання, які є розпорядниками хоча б одного акцизного складу;
паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або обладнанні чи пристрої;
приміщення або територія, у тому числі платника податку, де зберігається або реалізується виключно пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.
Таким чином, територія на якій одночасно зберігається пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів та дизельне пальне в ємності до 5 кубічних метрів, у разі якщо платник буде отримувати протягом календарного року пальне в загальних обсягах, що не перевищують 50 кубічних метрів та використовуватиме пальне виключно для потреб власного споживання, не вважатиметься акцизним складом.
Щодо питання 2.
Відповідно до п.п. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу розпорядник акцизного складу, зокрема суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Особи, які підпадають під визначення розпорядника акцизного складу підлягають обов’язковій реєстрації платниками акцизного податку з реалізації пального та зобов’язані зареєструвати усі акцизні склади у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Отже, у разі якщо платник податку не підпадає під визначення розпорядника акцизного складу, використовує пальне виключно для потреб власного споживання, то у нього відсутній обов’язок щодо реєстрації платником акцизного податку.
Слід зазначити, що до звернень Товариства не надано будь-яких первинних документів фіксуючих факти здійснення господарських операцій.
Інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |