X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.06.2022 р. № 769/ІПК/99-00-09-04-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо можливості використання спирту етилового за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту для виробництва лікарських засобів та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в межах компетенції повідомляє.

Товариство повідомляє, щоє виробником лікарський засобів, в тому числі і спиртовмісних (ліцензія МОЗ Серія _____ видана____). Відповідно доп.п. 229.1.13 п. 229.1 ст. 229 Кодексу, постанови Кабінету Міністрів України  № 19 від 05.01.2011 «Питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів» Товариству затверджено щорічну квоту на відвантаження спирту етилового, що використовується для виробництва лікарських засобів (у тому числі  компонентів крові та виготовлених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів і еліксирів, за ставкою акцизного податку в розмірі 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту етилового, обсягом _____.

В свою чергу, Товариство уклало з ТОВ _____ (далі – Підприємство) договір на контрактне виробництво продукції, згідно якого Товариство на замовлення виготовлятиме ряд спиртовмісних лікарських засобів.

За вказаним контрактним виробництвом передбачено, що Замовник – Підприємство передає Виконавцю – Товариству основні фармацевтичні субстанції на давальницькій основі, а Виконавець використовуючи надані Замовником фармацевтичні субстанції виконує роботи з виробництва лікарських засобів. При виконанні робіт з виготовлення лікарських засобів Виконавець використовує інші власні матеріали, енергоносії, тощо, в тому числі і спирт етиловий.

Крім того, Товариство, у відповідності до вимог чинного законодавства України, буде внесено у  реєстраційні документи на лікарські засоби, як виробник. Тобто заявником (власником) реєстраційних посвідчень на вказані лікарські засоби є Підприємство, а виробником є Товариство.

Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:

Щодо можливості використання спирту етилового за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту Товариством для виробництва лікарських засобів заявниками (власниками) реєстраційних посвідчень, за умови, що Товариство не є їх власником, а здійснює їх виготовлення на підставі договору на контрактне виробництво (для замовника), в межах щорічної квоти наданої Товариству, згідно з постановою КМУ від 05.01.2011 № 19.

Щодо зазначеного питання

Відповідно до  п. 2 Порядку проведення підтвердження відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я від 27.12.2012 № 1130 «Про затвердження Порядку проведення підтвердження відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики» (далі – Порядок):

виробник лікарських засобів - суб’єкт господарювання, який здійснює хоча б один із етапів виробництва лікарських засобів та має ліцензію (дозвіл) на виробництво лікарських засобів (якщо останнє передбачено національним законодавством країни, на території якої знаходяться виробничі потужності виробника);

заявник - суб’єкт господарювання - власник реєстраційного посвідчення (торгової ліцензії) та/або ліцензії на виробництво лікарських засобів, який подає до Держлікслужби особисто або через уповноважену особу (представника), що знаходиться в Україні, заяву на видачу сертифіката відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики або заяву на видачу висновку щодо підтвердження відповідності умов виробництва лікарського засобу вимогам належної виробничої практики (далі - Заява) та який відповідає за достовірність наданої інформації та документів.

Відповідно до п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту , зокрема із спирту етилового, який використовується для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів.

До отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, спирту етилового денатурованого (спирту технічного), біоетанолу, що використовуються для виробництва окремих видів продукції та на які п.п 229.1.1 п. 229.1 статті 229 Кодексу встановлено ставку податку 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, видається податковий вексель на суму податку, нарахованого на обсяг спирту, що отримується виходячи із ставки, визначеної у пункті 215.3 статті 215 Кодексу (п.п. 229.1.2 п. 229.1 ст. 229 Кодексу).

Відповідно до п.п. 229.1.5  п. 229.1 ст. 229 Кодексу податковий вексель може бути виданий, зокрема  виробником лікарських засобів.

Відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів проводиться в межах квот, установлених Кабінетом Міністрів України. Перелік лікарських засобів, для виробництва яких використовується спирт етиловий, затверджується Кабінетом Міністрів України (п.п.  229.1.13  п. 229.1 ст. 229 Кодексу).

Щорічні квоти на відвантаження суб’єктам підприємницької діяльності спирту етилового, що використовується для виробництва лікарських засобів (утому числі компонентів крові та виготовлених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів і еліксирів, за ставкою акцизного податку в розмірі 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.01.2011 № 19 «Питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів», до переліку суб’єктів господарювання, яким надано квоти, увійшло Товариство.

Отже, Товариство, в межах затверджених щорічних квот, може використовувати спиртетиловий за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту для виробництва лікарських засобів, виробником яких, згідно реєстраційного посвідчення на виробництво лікарських засобів, є Товариство, в тому числі, якщо власником зазначеного посвідчення є Підприємство (заявник,замовник).

Поряд з цим інформуємо, що підпунктом 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Кодексу для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповіднодо пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.