Державна податкова служба Україниза результатами розгляду звернення Підприємця щодо віднесення компонентів рідин, що використовуються в електронних сигаретах до підакцизної продукції та керуючись статтею 52 глави Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Підприємець повідомив, що планує реалізовувати для виготовлення рідин, що використовуються в електронних сигаретах (окремо або наборами), а саме: ароматичні добавки, нікотинові концентрати (бустери), основу (гліцерин). Кожен із зазначених компонентів не може бути використаний окремо в електронних сигаретах.
Враховуючи викладене, Підприємець просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:
Якщо реалізовувати компоненти таких рідин (окремо або наборами), а саме: ароматичні добавки, нікотинові концентрати (бустери), основу (гліцерин), то такі компоненти відносяться до категорії підакцизних товарів, чи ні?
Щодо зазначеного питання.
До підакцизнихтоварів (продукції) належать товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на якіКодексом встановлено ставки акцизного податку (пп. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Відповідно доп.п.14.1.56 4 п. 14.1 ст. 14 Кодексу рідини, що використовуються в електронних сигаретах, - рідкі суміші хімічних речовин, що містять або не містять нікотин, використовуються для створення пари в електронних сигаретах та містяться, зокрема, в картриджах, заправних контейнерах та інших ємностях.
Згідно з п. 215.1 ст. 215 Кодексу до підакцизних товарів належать, зокрема тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.
Відповідно до п.п. 215.3.3 1п. 215.3 ст. 215 Кодексу встановлено ставки акцизного податку на товар, який класифікується закодомзгідно зУКТ ЗЕД3824 99 96 20 та відповідає опису товару «Рідини, щовикористовуються в електронних сигаретах»,оподатковується за ставкою акцизного податку3000гривень за 1 літр.
Враховуючи зазначене, у разі якщо хоча б одинкомпонент рідин (ароматичні добавки, нікотинові концентрати (бустери), основа (гліцерин)) класифікується за кодом згідно з УКТ ЗЕД 3824 99 96 20 та відповідає опису товару «Рідини, що використовуються в електронних сигаретах», згідно характеристик та призначений згідно інструкції застосування для використання в електронних сигаретах, то такі рідини (набори) будуть підакцизною продукцією.
У разі якщо компоненти рідин (ароматичні добавки, нікотинові концентрати (бустери), основа (гліцерин)) не класифікується за кодом згідно з УКТ ЗЕД 3824 99 96 20 та не відповідає опису товару «Рідини, що використовуються в електронних сигаретах», то зазначені рідини (набори) не відноситимуться до підакцизної продукції.
Додатково повідомляємо, що Підприємцем не надано будь-яких документів, щодо визначення коду згідно з УКТ ЗЕД до зазначених товарів.
Звертаємо увагу, згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.п. 39 п. 4 Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227, Держмитслужба відповідно до покладених на неї завдань, зокрема здійснює ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (п.п. 39 п. 4 Положення), тобто питання щодо класифікації оварів згідно з УКТ ЗЕД не належить до компетенції ДПС.
Отже, для встановлення належності зазначених товарів до підакцизних товарів, та визначення їх коду УКТ ЗЕД пропонуємо звернутись доДержавної митної служби України.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |