Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.
Товариство повідомляє, що займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. Для здійснення діяльності у сфері будівництва Товариству необхідно отримати ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання).
Керуючись п. 63.3 ст. 63 Кодексу об’єктом оподаткування є газові балони. Проте при заповненні відомостей про об’єкти оподаткування у повідомленні за формою № 20-ОПП відповідно до рекомендованого довідника типів оподаткування Товариство не знайшло потрібного типу об’єкту оподаткування.
Товариство запитує:
Як зареєструвати об’єкт оподаткування «газові балони» у повідомленні форми № 20-ОПП, якщо в рекомендованому довіднику такий об’єкт оподаткування відсутній?
Щодо зазначеного питання.
Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним і зберігання пального регулюється Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481).
Відповідно до Закону № 481 ліцензуванню підлягають види діяльності з пальним визначення якого наведене у ст. 14.1.1411 Кодексу.
Статтею 1 Закону № 481 визначено, що зберігання пального – це діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Місцем зберігання пального є місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії (частина шістнадцята ст.15 Закону № 481).
Суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують.
Розділ VIII Порядку обліку платників податків і зборів затвердженого наказом Міністерства фінансів України 09.12.2011 № 1588,зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 р. за №1562/20300, (у редакції наказу Міністерства фінансів України 22.04.2014 № 462)передбачає, зокрема, що:
платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані занням, контролюючий орган за основним місцем обліку у порядку, встановленому цим розділом.
об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - об'єкти оподаткування), є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами Податкового кодексу України;
повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
Як зазначено у зверненні, Товариство планує використовувати для потреб власного споживання газові балони, для здійснення діяльності у сфері будівництва.
Отже, у разі здійснення зберігання пального у тарі, газових балонах виключно для потреб власного споживання, Товариству необхідно зареєструвати місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування тип об’єкту «468» найменування об’єкту «Склад».
У разі здійснення зберігання пального одночасно в резервуарах та тарі (ємностях), Товариству необхідно зареєструвати об’єкт оподаткування «672 – Сховище».
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |