Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації із справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником Податку за об’єкт нежитлової нерухомості (торгівельний центр), який належить Товариству на правах власності та зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр). Зазначений торгівельний центр, який розташовано за адресою та який було зруйновано. Факт руйнування засвідчено актами комісійного обстеження об’єкта, водночас зміни до Державного реєстру не вносились.
Товариство запитує, чи має право на підставі акту про руйнування об’єкту нерухомого майна припинити нарахування та сплату Податку на період з моменту пошкодження торгівельного центру і до моменту введення в експлуатацію реконструйованої будівлі.
Порядок нарахування та справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, (далі – Податок) врегульовано нормами статті 266 розділу ХІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), включаючи визначення повноважень із встановлення основних елементів.
Згідно з підпунктом 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Кодексу платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав є державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр).
Податкове законодавство не регулює механізм виключення зруйнованих об’єктів нежитлової нерухомості з об’єктів оподаткування Податком.
Водночас, положеннями статті 349 Цивільного кодексу України від 6 січня 2003 року № 435-ІV визначено, що за заявою власника нерухомого майна, права на яке підлягало державній реєстрації, припиняється право власності на знищене нерухоме майно з моменту внесення змін до Державного реєстру.
Відповідно до пункту 102.9 статті 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених цим Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |