Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства,що надіслано листом ГУ ДПС щодо необхідності подання звіту за формою№ 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» (далі – Звіт № 1-ОА) при здійсненні імпорту алкогольної продукції для подальшої її реалізації у роздрібній торгівліта, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс),в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Товариство повідомило, що здійснює імпорт на територію України алкогольних напоїв з метою їх подальшої роздрібної реалізації. Товариство має ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями в трьох торгівельних точках.
Враховуючи викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання: чи виникає у Товариства обов’язок подання Звіту № 1-ОАпри здійсненні імпорту алкогольної продукції для подальшої її реалізації у роздрібній торгівлі.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) імпорт, експорт алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюються суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності без наявності ліцензії.
Відповідно до статті 16 Закону № 481суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, за формою, встановленою цим органом.
Згідно з пунктом 1 порядку заповнення форми Звіту № 1-ОА, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03 березня 2016 року за № 340/28470 (далі – Порядок № 49),Звіт № 1-ОА подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності до органів ДПС за основним місцем обліку в електронній формі.
Отже у разі якщо суб’єкт господарювання здійснює імпорт на територію України алкогольних напоївлише за наявностіліцензії нароздрібну торгівлю алкогольними напоями, такий суб’єкт господарювання не подає до органів ДПС звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (Звіт№ 1-ОА). Відповідно до суб’єкта господарювання за неподання звіту не можуть бути застосовані штрафні санкції, передбачені статтею 17 Закону № 481.
Слід зазначити, що до звернення Товариством не надано будь-яких первинних документів, що фіксують факти здійснення господарських операцій, відповідно надати ґрунтовну відповідь на порушені питання не видається можливим.
Керуючись нормами чинного законодавства України, суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема, статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію(пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |