Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства, надіслане листом ГУ ДПС у Харківській області щодо отримання індивідуальної податкової консультації стосовно оподаткування акцизним податком переобладнаного автомобіля, та керуючись ст. 52 глави 3 розділу II Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив, що є дилером з продажу автомобілів марки SUBARU. Дистриб’ютором виступає Контрагент_1, який імпортує автомобілі на митну територію України та сплачує податки при ввозі товару (автомобілів). В подальшому Контрагент_1 постачає автомобілі марки SUBARU Товариству згідно дилерського договору.
Товариство заключило два договори зі Службою безпеки України на поставку легкових спеціалізованих автомобілів на базі SUBARU Forester. Тому у вересні та жовтні 2021 року дистриб’ютору Контрагенту_1 було сплачено та отримано легкові автомобілі SUBARU Forester, після чого було заключено у жовтні 2021 року договір про виготовлення продукції з давальницької сировини з Контрагентом_2.
В якості давальницької сировини виступають два легкові автомобілі SUBARU Forester з VIN від заводу виробника. Згідно звіту (додаток до договору з Контрагентом_2) про використання давальницької сировини (легковий автомобіль SUBARU Forester) готовим продуктом є легковий автомобіль, спеціалізованої марки СКС-SFR-ПС на базі а/м SUBARU Forester з новим VIN та з встановленим спеціальним обладнанням.
При виготовлені автомобіля спеціального призначення із давальницької сировини у вигляді іншого автомобіля не відбувається технологічний процес, внаслідок якого змінюються властивості готової продукції (переданого в якості давальницької сировини легкового автомобіля), а саме: не вносяться зміни до складових частин та номерних агрегатів (кузов, двигун, КПШ, тощо).
Враховуючи викладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
Щодо питань 1,2
Відповідно до п. п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку.
Статтею 215 Кодексу визначено вичерпний перелік підакцизних товарів, ставки податку на ці товари, код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД і опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД.
Згідно з ст. 212 Кодексу платниками акцизного податку є, зокрема:
особа, постійне представництво, які виробляють підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини (п. п. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Кодексу);
особа - суб’єкт господарювання, постійне представництво, які ввозять підакцизні товари (продукцію) на митну територію України (п. п. 212.1.2 п. 212.1 ст. 212 Кодексу);
особа - власник ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок (п. п. 212.1.14 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).
Відповідно до п. 213.1 ст. 213 Кодексу об’єктом оподаткування є операції, зокрема, з:
реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (п. п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 Кодексу);
ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України (п. п. 213.1.3 п. 213.1 ст. 213 Кодексу);
переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль (п. п. 213.1.11 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).
Автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей, що відповідають товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД (крім моторних транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8702 згідно з УКТ ЗЕД), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони, гоночні автомобілі, у тому числі автомобілі, які в установленому законодавством порядку подаються до органів, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, для реєстрації або перереєстрації у зв'язку із зміною моделі транспортного засобу, що до переобладнання під час ввезення відповідала товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, а після переобладнання відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД ставка податку визначається залежно від виду двигуна та його об’єму за формулою, наведеної у п. п. 215.3.51 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Датою виникнення податкових зобов’язань у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, у легковий автомобіль, який відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу, що здійснює державну реєстрацію транспортних засобів, для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу (п. 216.11 ст. 216 Кодексу).
Відповідно до ст. 68 Митного кодексу України ведення УКТ ЗЕД здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з ст. 69 Митного кодексу України митні органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, відповідно до УКТ ЗЕД.
У разі неможливості платнику податку самостійно визначити код згідно з УКТ ЗЕД переобладнаного вантажного транспортного засобу та суми акцизного податку, що підлягає сплаті до здійснення реєстрації такого транспортного засобу, такий платник може звернутися до контролюючого органу за місцем реєстрації і, крім заяви довільної форми, надати документи про переобладнання транспортного засобу, зокрема документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху.
При цьому, платники акцизного податку при зверненні до органів, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, для реєстрації або перереєстрації переобладнаного вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль зобов’язані пред’явити квитанції або платіжні доручення про сплату податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення (п. п. 222.2.4 п. 222.2 ст. 222 Кодексу).
Таким чином, у разі переобладнання автомобіля з кодом УКТ ЗЕД 8704 на автомобіль з кодом УКТ ЗЕД 8703 відповідно до п. 216.11 ст. 216 Кодексу виникає податкове зобов’язання та сплачується акцизний податок, відповідно у разі здійснення Товариством переобладнання автомобіля з кодом УКТ ЗЕД 8703 шляхом встановлення спеціального обладнання на автомобіль з кодом УКТ ЗЕД 8703, не виникає обов’язку щодо сплати акцизного податку при такому переобладнанні.
При цьому, у звернені не зазначено код згідно з УКТ ЗЕД та опис автомобіля, який ввозиться на митну територію України, і до якої товарної позиції згідно з кодом УКТ ЗЕД буде належати після переобладнання.
Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів з наведенням детального опису суті здійснюваних операцій.
Пунктом 102.9 ст. 102 та п. 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу, зупиняється перебіг строків, встановлених цим Кодексом для контролюючих органів, зокрема і статтями 52 і 53 розділу ІІ Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |