Державна податкова служба Україниза результатами розгляду звернення Підприємцящодо торгівлі паливно-мастильними матеріалами (в ємностях до 20 літрів) (код УКТ ЗЕД 3811 90 00 00) та іншими готовими присадками для палива (код УКТ ЗЕД 3811 90 00 00) у споживчій тарі ємністю до 2 літрів, балонами газовими одноразовими (код УКТ ЗЕД 2711 13 97 00) ємністю до одного літра та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Підприємець повідомляє, що відповідно до Кодексу платники єдиного податку можуть здійснювати роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів. Підприємець єплатником третьої групи єдиного податку 3% від доходу+ПДВ та має серед інших КВЕД 47.30 Роздрібна торгівля паливно-мастильними матеріалами (в ємностях до 20літрів) та планує купувати та продавати антигель для палива (код УКТ ЗЕД 3811900000) та інші готові присадки для палива (код УКТ ЗЕД 3811900000) у споживчій тарі ємністю до 2 літрів, балони газові одноразові (код УКТ ЗЕД 2711 13 97 00)ємністю до одного літра. Підприємець не є виробником вказаного товару та його імпортером тапланує проводити роздрібний продаж таких товарів юридичним та фізичним особам.
Враховуючи вищевикладене, Підприємець просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
Щодо питання 1
Відповідно до підпункту 14.1.1411 пункту 14.1 статті 14 Кодексу пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу .
Підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку (підпункт 14.1.145. пункту 14.1 статті 14 Кодексу).
Ставки акцизного податку та перелік товарів, з яких справляється акцизний податок визначені статтею 215 Кодексу, зокремапального, на яке встановлено ставку акцизного податкуза кодами УКТ ЗЕД 3811 90 00 00 та 2711 13 97 00, віднесено до підакцизних товарів.
Підпунктом 3 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Кодексу визначено, що платниками єдиного податку першої - третьої груп не можуть бути суб’єкти господарювання, зокрема фізичні особи - підприємці, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин).
Отже реалізацію відповідного пального за кодами товарів УКТ ЗЕД 3811 90 00 00 та 2711 13 97 00 може здійснювати платник єдиного податку третьої групи з урахуванням цих обмежень.
Щодо питання 2
Відповідно до підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексуне вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками.
Разом з цим відповідно до частини двадцять першої статті 15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову, торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують.
Отже Підприємець, як платник єдиного податку третьої групиможе здійснювати роздрібну торгівлю пальним або зберігати пальне за кодами УКТ ЗЕД 3811 90 00 00 та 2711 13 97 00 у споживчій тарі до 5 літрів, та як зазначено у зверненні у споживчій тарі ємністю до 2 літрів,без отримання ліцензії.В іншому випадку (більше 5літрів) діяльність здійснюється за наявності ліцензії
Щодо питання 3 та 4
Згідно з підпунктом 212.1.11 пункту 212.1 статті 212 Кодексу платниками акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.
Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, постійних представництв, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового.
Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики (п.п. 212.3.4 п. 212.3 статті 212 Кодексу).
Визначення терміну акцизний склад передбачено пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, а саме, акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом, зокрема приміщення або територія, у тому числі платника податку, де зберігається або реалізується виключно пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.
Отже, у разі якщо Підприємець планує зберігати на складі виключно пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно) отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару, у нього відсутній обов'язок щодо реєстрації платником акцизного податку та відповідно реєстрації зазначеного акцизного складу.
Разом з цим, якщо Підприємець буде здійснювати зберігання пального у тарі ємністю більше 5 літрів та/або є розпорядником інших акцизних складів, за іншими адресами, Підприємцю необхідно зареєструвати зазначений акцизний склад, незалежно від загальної місткості розташованих на ньому ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, а також обсягів отриманого пального протягом календарного року.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |