X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.02.2023 р. № 428/ІПК/26-15-04-02-08

Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Товариства щодо сплати земельного податку (далі – Податок) власником нежилого приміщення, який здійснює господарську діяльність на спрощеній системі оподаткування, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Товариство проінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відс., та власником об’єкта нежитлової нерухомості.

Товариство без надання інформації про право власності та/або право постійного користування земельною ділянкою, просить надати роз’яснення щодо наявності у нього обов’язку зі сплати Податку.

Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм), позичку, на іншому праві користування) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (абзац 4 пункту 297.1 статті 297  Кодексу).

Товариство може скористатися пільгою щодо сплати Податку, у разі якщо право власності та/або право постійного користування на таку земельну ділянку зареєстровано у порядку і строки, передбачені чинним законодавством.

При цьому, для земельної ділянки, яка використовується платником у строковому користуванні на умовах оренди (стаття 288 Кодексу), звільнення від сплати за землю, передбачене пунктом 297.1 статті 297 Кодексу, не застосовується.

Звертаємо увагу, що пунктом 102.9 статті 102 Кодексу на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, передбачено зупинення перебігу строків, визначених Кодексом (в тому числі зупинення строків надання індивідуальних податкових консультацій), іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 стаття 52 глави 3 Кодексу).