Державна податкова служба України розглянула Товариства щодо порядку застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі - ПКУ) та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу II ПКУ, повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариством отримано Декларації про відповідність технічному регламенту, на наступні медичні вироби:
№ AR-045 одноразові набори для інфузії;
№ AR-046 одноразові набори для трансфузії крові.
Дані медичні вироби в Україні мають сталі назви, а саме:
Одноразові набори для інфузії це системи для переливання інфузійних розчинів (ПР); одноразові набори для трансфузії крові це системи для переливання крові (ПК).
Крім цього, Товариством надано копії декларацій про відповідність та листа від органу оцінки відповідності медичних виробів вимогам Технічного регламенту від 14.12.2021 № 355. Згідно висновку органу оцінки, підтверджено, що медичні вироби «одноразові набори для інфузії» та «одноразові набори для трансфузії крові» – є ідентичними до виробів «системи для переливання інфузійних розчинів (ПР)» та «системи для переливання крові (ПК)» відповідно.
Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання, чи відносяться медичні вироби «одноразові набори для інфузії» та «одноразові набори для трансфузії крові» до позиції «9018 90 50 00 Системи для переливання інфузійних розчинів (тип ПР/ПК) Переліку № 224, а відтак чи потрібно застосовувати до медичних виробів «одноразові набори для інфузії» та «одноразові набори для трансфузії крові» ставку податку на додану вартість?
Відносини, що виникають у сфері справляння податків i зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу I ПКУ).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Згідно з пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ (з урахуванням внесених змін) тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України, від оподаткування податком на додану вартість звільняються такі операції:
з ввезення на митну територію України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;
з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.
Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 із змінами та доповненнями (далі – Перелік № 224).
Головним критерієм для застосування пільги з оподаткування, встановленої пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, є включення товару до Переліку № 224.
Так, згідно з приміткою 1 до Переліку № 224 основною підставою для звільнення від оподаткування податком на додану вартість товарів, що ввозяться на митну територію України, є відповідність таких товарів назві товару (медичного виробу, основного компонента), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарського засобу, які зазначені в Переліку № 224.
Від оподаткування ПДВ згідно з пунктом 71 підрозділу 2 розділу XX ПКУ звільняються ті товари, назва яких відповідає назві товарів (медичних виробів, основних компонентів), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарських засобів, що включені до Переліку № 224, та за умови дотримання вимог, встановлених у примітках до Переліку № 224.
У випадку, якщо товари, які зазначені у зверненні, не відповідають вимогам Переліку № 224, операції з постачання таких товарів оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку.
Щодо відповідності назви товару, вказаного у зверненні, назвам товарів (медичного виробу, основного компонента), зазначених у Переліку № 224, ДПС рекомендує отримати висновок у Міністерства охорони здоров’я України.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |