X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.06.2022 р. № 888/ІПК/99-00-09-04-02-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо подання звітів до Міністерства економіки України про обсяги імпорту та експорту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У звернені Товариство повідомляє, що у 2016 році отримало ліцензію на право здійснення імпорту алкогольних напоїв, тютюнових виробів, спирту коньячного. Відповідно до зміндо Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481), які набули чинності у 2019 році імпорт, експорт алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюють суб’єкти господарювання всіх форм власності без ліцензії.

На момент отримання ліцензії на право здійснення імпорту алкогольних напоїв, тютюнових виробів, спирту коньячного органом, що здійснював ліцензування виступало Міністерство економіки України.

Станом на 03.12.2021 Товариство продовжує подавати до Міністерства економіки України окремі звіти щодо обсягів імпорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Крім цього Товариство подає звіти про обсяги придбання та реалізації у оптовій мережі алкогольних напоїв (форма № 1-ОА) та тютюнових виробів (форма № 1-ОТ).

Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:

  1. Чи зобов’язане Товариство подавати до Міністерства економіки України, окремі звіти про обсяги імпорту та експорту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів?
  2. У тому випадку, якщо Товариство зобов’язане подавати такий звіт, чи були внесені зміни до встановленої форми такого звіту?

 

Відповідно до статті 16 Закону України № 481 суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб'єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, за формою, встановленою цим органом.

Відповідно до пункту 3 Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 № 124) одними з основних завдань Мінекономіки є:

проведення постійного моніторингу розвитку зовнішньоекономічних зв'язків, аналіз ефективності експорту та імпорту товарів (робіт, послуг), розробка і забезпечення здійснення заходів щодо розвитку та вдосконалення структури експорту та імпорту товарів (робіт, послуг), розробка рекомендації для відповідних галузей економіки з урахуванням кон'юнктурних змін на світовому ринку;

здійснення відповідно до законодавства ліцензування експорту, імпорту товарів та надання інших адміністративних послуг у сфері зовнішньоекономічної діяльності у випадках, визначених національним законодавством, та на виконання положень міжнародних договорів України.

Згідно зі статтею 19 Конституції  України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, з питань щодо подання окремих звітів про обсяги імпорту та експорту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів пропонуємо звернутись до Міністерства економіки України.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528  підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).