X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.06.2022 р. № 889/ІПК/99-00-09-04-02-06

Державна податкова служба Україниза результатами розгляду звернення Товариства щодо реалізації виноматеріалів суб’єктом первинного виробництва іншим юридичним особам та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У звернені Товариство повідомляє, що має ліцензію на виробництво вина та є суб’єктом первинного виноробства, здійснює продаж виноматеріалу іншій юридичній особі-контрагенту. При цьому юридична особа-контрагент має тільки ліцензію на оптову торгівлю і не є суб’єктом вторинного виробництва. Юридична особа-контрагентздійснює продаж виноматеріалу на користь іншого суб’єкта господарювання, який є суб’єктом первинного та вторинного виноробства і має ліцензію на виробництво вина та оптову торгівлю алкогольними напоями. Зазначена юридична особа здійснює виробництво вина із придбаного виноматеріалу та реалізує його юридичній особі-контрагенту.

Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання:

  1. Чи може суб’єкт господарювання первинного виноробства (у якого наявна лише ліцензія на виробництво алкогольних напоїв) здійснити поставку виноматеріалів на користь юридичної особи, у якої наявна лише ліцензія на оптову торгівлю алкогольними напоями і яка не є суб’єктом господарювання вторинного виноробства?
  2. Які податкові зобов’язання виникають у суб’єкта господарювання первинного виноробства та у юридичної особи, що не є суб’єктом господарювання вторинного виноробства у разі, коли суб’єкт господарювання первинного виноробства здійснив поставку виноматеріалу на користь юридичної особи, що не є суб’єктом господарювання вторинного виноробства?

Щодо питання 1

Відповідно до частини першої статті 15 Закону № 481 оптова торгівля на території України алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється за наявності у суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.

Статтею 1 Закону № 481 визначено оптова торгівля - діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб'єктам господарювання (у тому числі іноземним суб'єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної торгівлі, іншим суб'єктам господарювання (у тому числі іноземним суб'єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва).

Суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на виробництво алкогольних напоїв або тютюнових виробів (крім виробництва вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових із виноматеріалів виключно власного виробництва, рідин, що використовуються в електронних сигаретах), здійснюють поставку цієї продукції суб'єктам господарювання (у тому числі іноземним суб’єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) оптової і роздрібної торгівлі та іншим українським споживачам за наявності ліцензії на оптову торгівлю.

Суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), який отримав ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових) та виробляє їх з виноматеріалів (виноградних, плодово-ягідних, медових) виключно власного виробництва (не придбаних), має право здійснювати оптову торгівлю зазначеними алкогольними напоями без отримання окремої ліцензії на таку оптову торгівлю.

Враховуючи вище зазначене суб’єктгосподарювання, який має ліцензію на оптову торгівлю алкогольними напоями може придбавати виноматеріали у виробника цієї продукції без наявності ліцензії на виробництво алкогольних напоїв.

Щодо питання 2

Відповідно до пункту 225.9 статті 225 Кодексу виноматеріали, що реалізуються підприємствам вторинного виноробства, які використовують ці виноматеріали для виробництва готової продукції, не оподатковуються акцизним податком. В інших випадках реалізація виноматеріалів оподатковується за ставками податку на виноробну продукцію, встановленими підпунктом 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу.

При цьому платниками акцизного податку згідно пункту 212.1 статті 212 Кодексу визначені особи, постійні представництва, які виробляють підакцизні товари (продукцію) на митній території України.

Таким чином у разі реалізації виноматеріалів суб’єктам господарювання, у яких відсутня ліцензія на виробництво виноробної продукції , у Товариства, як у суб’єкта первинного виноробства, виникає податкове зобов’язанняз сплати акцизного податку, а у разі реалізації виноматеріалів підприємствам вторинного виноробства, які використовують їх для виробництва готової продукції, податкове зобов’язання не виникає.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528  підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).