X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.06.2022 р. № 895/ІПК/99-00-21-02-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення АТ  (далі – Підприємство) стосовно підходів довідображення зобов’язання по поверненню державі газотранспортної системи, отриманої від держави в тимчасове користування терміном на 15 років в обліку та визнанні доходів від безоплатного отримання на праві господарського відання державного майна газотранспортної системи терміном на 15 років, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

Підприємство проінформувало, що його наглядова рада, яка відповідно до Статуту Підприємства, затвердженого наказом Міністерства фінансів України, виконує функції вищого органу управління ТОВ – загальних зборів учасників товаристварозглядає питання відображення зобов’язання по поверненню державі газотранспортної системи, отриманої від держави в тимчасове користування терміном на 15 років, та застосування МСБО 20 в обліковій політиці до відображення в обліку та визнання доходів від використання майна газотранспортної системи.

Підприємство та ТОВ ведуть облік відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності.

У січні 2020 року ТОВна підставі договору, укладеного між Міністерством фінансів України та ТОВ, умови якого затверджені постановою Кабінету Міністрів України, отримало державне майно (газотранспортну систему України) в безоплатне користування на праві господарського відання строком на 15 років.

Підприємство, посилаючись на норми чинного законодавства, просить надати індивідуальну податкову консультацію відносно підходів до відображення зобов’язання по поверненню державі газотранспортної системи, отриманої від держави в тимчасове користування терміном на 15 років в обліку та визнанні доходів від безоплатного отримання на праві господарського відання державного майна газотранспортної системи терміном на 15 років за договором.

Статтею 136 Господарського кодексу України від 4 лютого 2005 року
№ 2424-IV, зазначено, що право господарського відання є речовим правом суб’єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпоряджатися щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених ГКУ та іншим законодавством.

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями цього Кодексу.

Відображення зобов’язання по поверненню державі газотранспортної системи, отриманої від держави в тимчасове користування терміном на 15 років та визнання доходів від безоплатного отримання на праві господарського відання такої системи при визначенні фінансового результату до оподаткування здійснюється згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

При цьому повідомляємо, що різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів,  визначаються відповідно до ст. 138 Кодексу.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.