Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення АТ (правонаступник) щодо коригування фінансового результату до оподаткування правонаступником відповідно до п.п. 140.4.5 п. 140.4 ст. 140 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування підприємства, що реорганізується та, керуючись ст. 52 Кодексу, в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, в грудні 2021 року ДП було припинено шляхом перетворення в АТ.
Згідно передавального акту, правонаступництво на майно, усі права, обов’язки та зобов’язання, податки ДП після його припинення шляхом перетворення перейшло до АТ.
Від’ємне значення об’єкта оподаткування ДП за 2020 рік було відображено як податкова різниця в Податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 за 9 місяців 2021 року. Сума власного капіталу ДП (платника податку на прибуток) станом на 31.12.2020 (кінець попереднього податкового періоду, що припиняється) мала від’ємне значення.
Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
1.Чи повинен правонаступник застосовувати абзац четвертий п.п. 140.4.5 п. 140.4 ст. 140 Кодексу в частині визначення суми від’ємного значення в якості податкової різниці, яка зменшує фінансовий результат до оподаткування?
2.Чи має право правонаступник в Декларації за 2021 рік відображати податкову різницю, яка зменшує фінансовий результат до оподаткування, в сумі від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років платника податку, що припиняється відповідно до абзаців першого та другого п.п. 140.4.5 п. 140.4 ст. 140 Кодексу?
Щодо питань 1, 2
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134. ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями цього Кодексу.
Згідно зп.п. 140.4.5 п. 140.4 ст. 140 Кодексу фінансовий результат до оподаткування зменшується платником податку правонаступником на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування платника податку, що реорганізується шляхом, зокрема, приєднання, злиття, перетворення у періоді затвердження передавального акта.
При проведенні реорганізації від'ємне значення об'єкта оподаткування податкового (звітного) періоду, що обліковувалося у платника податку, що припиняється, на дату затвердження передавального акта або розподільчого балансу, зменшує фінансовий результат до оподаткування платника податку правонаступника в сумі, що не перевищує суму власного капіталу платника податку, що припиняється, станом на кінець попереднього податкового (звітного) року та за умови, що платник податку, що припиняється, та платник податку - правонаступник були пов'язаними особами більше ніж вісімнадцять послідовних місяців до дати завершення приєднання (злиття).
Таким чином, від'ємне значення об'єкта оподаткування, що обліковується у платника податку, що припиняється шляхом перетворення надату затвердження передавального акту не зменшує фінансовий результат до оподаткування платника податку - правонаступника, оскільки платник податку, що припиняється має від’ємне значення власного капіталу на кінець попереднього податкового (звітного) року (31.12.2020).
Разом з тим зазначаємо, що для великих платників податків, які з 01.01.2022 знаходяться в Реєстрі великих платників податків діють обмеження передбачені п.п. 140.4.4 п. 140.4 ст. 140 Кодексу.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |