X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.05.2017 р. № 51/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником Рентної плати за видобуті обсяги залізної руди та зацікавлене у відповіді на таке питання:

«При обчисленні розрахункової вартості відповідного виду товарної продукції - видобутої руди залізної багатої, з метою дотримання вимог п. 252.12 ст. 252 ПКУ, підприємству необхідно враховувати суми нарахованої амортизації у бухгалтерському чи податковому обліку?».

Розрахункова вартість одиниці товарної продукції гірничого підприємства (далі - Підприємство) за податковий (звітний) період (далі -Період) обчислюється як співвідношення між сумою витрат, понесених Підприємством на виготовлення товарної продукції за Період з урахуванням нормативного прибутку за коефіцієнтом рентабельності Підприємства до обсягу товарної продукції Підприємства, що видобута за Період (п. 252.16 ст. 252 Кодексу).

Коефіцієнт рентабельності Підприємства - величина співвідношення фінансового результату операційної діяльності до виробничої собівартості продукції з урахуванням адміністративних витрат і витрат на збут (абзац дванадцятий п. 2 Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр).

Виробнича собівартість продукції - грошова форма поточних витрат підприємства на її виробництво, до яких включаються прямі та непрямі витрати, елементом останніх є, у тому числі, амортизація. Право самостійно установлювати перелік і склад статей калькулювання виробничої собівартості продукції надано підприємству (п. 11 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999№318, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 за №27/4248).

Таким чином, Товариство при обчисленні розрахункової вартості відповідного виду Продукції Підприємства має використовувати показники амортизації обчисленими з дотриманням вимог положень бухгалтерського обліку.