X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.05.2022 р. № 581/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення
……………………………… щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення Підприємство просить надати йому відповідь на питання щодо необхідності застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО у разі, якщо Підприємство закуповує зелену каву  в зернах, здійснює смаження, фасування такої кави та здійснює реалізацію

такої продукції через Інтернет, і розрахунок із замовниками (покупцями) проводиться за допомогою платіжних сервісів.

Правові засади застосування РРО та/або програмного РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон
№ 265). Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Відповідно до преамбули Закону № 265, встановлення норм щодо незастосування РРО та/або програмних РРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.

Відповідно до визначень, наведених у статті 2 Закону № 265, розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Обов’язок застосування РРО та/або програмний РРО залежить не від форми розрахункових операцій, а виникає виключно за наявності обставин, що супроводжують господарські операції суб’єкта господарювання, які чітко визначенні законодавством, в тому числі, нормами його прямої дій, які встановлюють винятки із загальних правил.

Законодавство України ототожнює готівкові розрахункові операції з розрахунковими операціями, здійсненими за допомогою POS-терміналів та реквізитів платіжних карток установ банків, що проводяться суб’єктами господарювання всіх форм власності, у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Застосування РРО та/або програмного РРО залежить не від форми розрахункових операцій, а від способу їх здійснення.

Враховуючи зазначене та як відповідь на порушене питання повідомляємо, що уразі надання Підприємством (продавцем) покупцю для оплати за товар реквізити поточного рахунку у форматі IBAN, то у такому випадку РРО та/або програмний РРО не застосовується, оскільки така операція не є розрахунковою у розумінні Закону № 265, у тому числі здійснена споживачем за допомогою платіжного сервісу. 

Разом з тим повідомляємо, що якщо Підприємство для оплати за товар надав реквізити свого електронного платіжного засобу (корпоративної платіжної карти) або споживачу надано можливість здійснити оплату за товар з використанням реквізитів платіжної карти Підприємства, така операціє є розрахунковою та вимагає застосування РРО та/або програмного РРО на загальних підставах.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.