X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.05.2022 р. № 620/ІПК/14-29-07-07-06

Головне управління ДПС у Миколаївській області розглянуло звернення Підприємця на отримання індивідуальної податкової консультації щодо порядку проведення розрахунків  за товари (послуги) та повідомляє таке.

Підприємець знаходиться на спрощеній системі оподаткування шляхом сплати єдиного податку (3 група). Видами діяльності є діяльність готелів та подібних засобів тимчасового розміщування (КВЕД _55.10), діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання (КВЕД _55.20) діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування (КВЕД _56.10).

Перша частина звернення стосується діяльності засобів тимчасового розміщення. Обслуговування гостей починається з процесу попереднього замовлення місць (номерів) в місцях тимчасового проживання (процес бронювання). Отримавши заявку на бронювання місць гостям направляється повний розрахунок за майбутнє проживання та пропонується здійснити передоплату за надання послуг з тимчасового розміщення за реквізитами  банківського рахунку, який Підприємець використовує у власній господарській діяльності.

З метою бронювання місць гості здійснюють передоплату на зазначений рахунок через каси банків, банківські термінали, або з власних банківських платіжних карток за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування (Приват24, Ощад24/7, Монобанк тощо) або за допомогою сервісів переказу коштів (LigPay, ЕаsyРау, Сity24, Роrtmone тощо) через вкладки «Платежі за реквізитами» чи «Платіж за ІВАN». Зазначена передоплата враховується в оплату послуг з тимчасового розміщення при остаточному розрахунку.    

Друга частина звернення стосується діяльності ресторанів та надання послуг мобільного харчування. У поточному році Підприємець планує відкрити власне кафе на території села, де буде здійснюватись  приготування та продаж готових страв, безалкогольних напоїв та інших продуктів. Продаж підакцизних товарів та дистанційний продаж товарів, зокрема через Інтернет, в кафе  здійснюватися  не буде.

Підприємець просить надати роз'яснення з наступних питань:

1. Чи підлягають фіскалізації (проведення через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових (далі-РРО/ПРРО)) операції з бронювання (попередньої оплати) місць тимчасового проживання (розміщення), у випадку оплати із застосуванням електронного платіжного засобу та банківських систем дистанційного обслуговування або сервісів переказу коштів за реквізитами банківського рахунку, який Підприємець використовує в підприємницькій діяльності та чи можливе у даному випадку застосування пільги, встановленої п.14 ст.9 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265)?

2. Чи підлягають фіскалізації (проведення через РРО/ПРРО) операції з остаточного розрахунку гостей за тимчасове проживання (розміщення), у випадку оплати безпосередньо за місцем тимчасового розміщення шляхом застосування електронного платіжного засобу (банківської платіжної картки) та вищезазначених банківських систем дистанційного обслуговування або сервісів переказу коштів за реквізитами  банківського рахунку, який Підприємець використовує в підприємницькій діяльності та чи можливе у даному випадку застосування пільги, встановленої п.14 ст.9 Закону №265?

3. У випадку, якщо остаточний розрахунок за проживання буде здійснюватися шляхом внесення готівкових коштів, то фіскальний чек необхідно видавати на суму отриманої готівки (без врахування суми попередньої оплати) чи на загальну суму вартості послуги з врахуванням суми попередньої оплати)?

       4. Чи можливе застосування пільги щодо не використання РРО/ПРРО, встановленої Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року №1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Постанова №1336), під час продажу товарів (страв, напоїв, продуктів) в кафе на території села?

        З урахуванням фактично викладених обставин та в порядку статті 52 Податкового  кодексу України від  02 грудня 2010 року  №2755-VI, із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє таке.

Правовідносини у цій сфері регулюються ПКУ, Законом №265. Законом 265 визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Його дія поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Відповідно до абзацу шостого пункту 1.3 глави 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2004 №19 «Про затвердження Правил користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг» із змінами і доповненнями, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02.04.2004р. за №413/9012, готельною послугою називають дії (операції) підприємства з розміщення споживача шляхом надання номера (місця) для тимчасового проживання в готелі, а також інша діяльність, пов’язана з розміщенням та тимчасовим проживанням.

Згідно з п. 14 ст. 9 Закону №265,  РРО та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Таким чином, у відповідь на питання 1 та 2 повідомляємо, якщо споживачі, використовуючи мережу Інтернет, замовляють готельні послуги і розрахунки за них здійснюють шляхом перерахування коштів на поточний рахунок продавця  (за реквізитами у форматі  IBAN Registry:2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010), у тому числі за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, то такі операції здійснюються без застосування РРО надавачем послуг.

У відповідь на питання 3 повідомляємо, що при застосуванні різних способів оплати за готельні послуги, наприклад, один платіж на поточний рахунок продавця за реквізитами у форматі ІВАN, а інший - готівкою, то видача споживачу послуг фіскального чека РРО/ПРРО на розрахункову операцію  (в цьому випадку – тільки на суму прийнятої готівки) буде обов'язкова.

У відповідь на питання 4 повідомляємо, що на території села фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, без застосування РРО та/або ПРРО пунктом 1 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затверджених Постановою №1336, дозволено здійснювати діяльність в сфері роздрібної торгівлі товарами (крім підакцизних товарів) та лише за умови, якщо  сільськими радами та радами об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом, не прийнято рішення про обов'язкове застосування на території села РРО та/або ПРРО.

Діяльність в сфері громадського харчування на території села без застосування  РРО та/або ПРРО фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок Постановою №1336 не передбачена.

Таким чином, при приготуванні та продажу готових страв в кафе на території села фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, необхідно застосовувати  РРО та/або ПРРО на загальних підставах.  

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації, і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.