X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.05.2022 р. № 647/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення
щодо особливостей оподаткування ПДВ операцій з відчуження об'єкта нерухомого майна, розташованого на території Автономної Республіки Крим, та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України           (далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство у 2009 році придбало нерухоме майно, яке знаходиться в Автономній Республіці Крим, та надалі надавало таке майно в оренду.

Враховуючи викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань оподаткування ПДВ операції з надання в оренду такого нерухомого майна.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу I Кодексу).

Відповідно до пункту 5.3 статті 5 розділу I Кодексу інші терміни, що застосовуються у Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.

Згідно з пунктом 26 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період дії Закону України від 15 квітня 2014 року № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі - Закон № 1207), для платників податків, які на дату втрати чинності Законом України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» мають податкову адресу та/або об'єкти оподаткування на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Кодекс застосовується з урахуванням особливостей, визначених у вказаному пункті.

У пункті 26 підрозділу 10 розділу XX Кодексу термін «інша територія України» вживається у наступному значенні - територія України, крім тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та тимчасово окупованої території, що визнана такою відповідно до Закону № 1207.

Термін «тимчасово окупована територія» для цілей цього пункту вживається у значенні, визначеному в Законі № 1207.

Згідно з підпунктом 26.1 пункту 26 підрозділу 10 розділу XX Кодексу на тимчасово окупованій території загальнодержавні та місцеві податки і збори, визначені статтями 9 та 10 розділу І Кодексу, та військовий збір, визначений пунктом 161 вказаного підрозділу, не справляються.

Відповідно до частини п’ятої статті 11 Закону № 1207 набуття та припинення права власності на нерухоме майно, яке знаходиться на тимчасово окупованій території, здійснюється відповідно до законодавства України за межами тимчасово окупованої території. У разі неможливості здійснення державним реєстратором повноважень щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на тимчасово окупованій території орган державної реєстрації визначається Кабінетом Міністрів України.

Абзацом другим частини другої статті 13 Закону № 1207 визначено, що правочин, стороною якого є суб'єкт господарювання, місцезнаходженням (місцем проживання) якого є тимчасово окупована територія, є нікчемним. На такі правочини не поширюється дія положення абзацу другого частини другої статті 215 Цивільного кодексу України.

Разом з цим ДПС інформує, що відповідно до звернення
 до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором, затвердженого постановою Верховної Ради України від 27 січня 2015 року № 129-VIII Верховна Рада України визнала Російську Федерацію державою-агресором та закликала міжнародних партнерів України також визнати Російську Федерацію державою-агресором, що всебічно підтримує тероризм та блокує діяльність Ради Безпеки ООН, чим ставить під загрозу міжнародний мир і безпеку.

Згідно з пунктом 17 постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» (із змінами і доповненнями) уповноваженим установам забороняється здійснювати будь-які валютні операції:

1) з використанням російських рублів та білоруських рублів;

2) учасником яких є юридична або фізична особа, яка має місцезнаходження (зареєстрована / постійно проживає) в Російській Федерації або в Республіці Білорусь;

3) для виконання зобов'язань перед юридичними або фізичними особами, які мають місцезнаходження (зареєстрована / постійно проживає) в Російській Федерації або в Республіці Білорусь.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.