X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.03.2023 р. № 503/ІПК/26-15-04-02-08

Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Товариства щодо перебування на спрощеній системі оподаткування, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, зі змінами (далі – Кодекс), та в межах компетенції повідомляє.

Товариство повідомило, що учасники мають намір відчужити належні їм частки у статутному капіталі до активів пайового інвестиційного фонду.

Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання, чи може Товариство бути платником єдиного податку, якщо у статутному капіталі більше ніж 25 відсотків часток належатимуть фізичним особам – учасникам пайового інвестиційного фонду на праві спільної часткової власності. При цьому, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зазначені частки у статутному капіталі будуть зареєстровані на ім’я компанії з управління активами із зазначенням реквізитів такого фонду.

Відповідно до пп. 14.1.86 п. 14.1 ст. 14 Кодексу інститути спільного інвестування  - це інвестиційні фонди та взаємні фонди інвестиційних компаній, корпоративні інвестиційні фонди та пайові інвестиційні фонди, створені відповідно до законодавства.

Згідно зі ст. 41 Закону України від 05 липня 2012 року № 5080-VI "Про інститути спільного інвестування" (далі - Закон № 5080) пайовий фонд - сукупність активів, що належать учасникам такого фонду на праві спільної часткової власності, перебувають в управлінні компанії з управління активами та обліковуються нею окремо від результатів її господарської діяльності. Пайовий фонд не є юридичною особою і не може мати посадових осіб.

Пайовий фонд створюється компанією з управління активами (ст. 42 Закону № 5080).

Відповідно до ст. 63 Закону № 5080 компанія з управління активами (далі - КУА) - господарське товариство, створене відповідно до законодавства у формі акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю, яке провадить професійну діяльність з управління активами інституційних інвесторів на підставі ліцензії, що видається Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

КУА здійснює управління активами інституту спільного інвестування (частина перша ст. 63 розд. VI Закону № 5080).

Особливості застосування спрощеної системи визначено гл. 1 розд. XIV Кодексу.

Згідно з п.п. 291.5.5 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків.

Юридичні особи - платники єдиного податку відповідно до частини п'ятої пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, у разі невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому відбулася зміна організаційно-правової форми.

Тобто, частка засновників у розмірі не менше 75 відсотків статутного капіталу юридичної особи, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування, повинна належати юридичним особам - платникам єдиного податку.

Додатково повідомляємо, що відповідно до п. 528 та п.п. 69.9 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 стаття 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).