Державна податкова служба України розглянула звернення щодо застосування норм п.п. 141.4.6 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та, керуючись ст. 52 ПКУ, повідомляє наступне.
Як зазначено у зверненні юридична особа – резидент отримує від постачальника-нерезидента послуги з надання доступу до спеціалізованої інтернет-платформи, де розміщені рекламно-інформаційні матеріали до модельного ряду товарів, які реалізує підприємство на території України, для подальшого використання підприємством для своєї рекламної діяльності в Україні. Отримані матеріали використовуються за функціональним призначенням для кінцевого споживача, тобто не підпадають під визначення роялті.
Питання: Чи має підприємство утримувати та сплачувати податок з доходів, отриманих нерезидентом з джерелом їх походження з України за ставкою 15% відповідно до п. 141.4 ПКУ при виплаті нерезиденту коштів за послуги з надання доступу до спеціалізованої інтернет-платформи, де розміщені рекламно-інформаційні матеріали до модельного ряду товарів, які реалізує підприємство на території України?
Особливості оподаткування доходів нерезидентів визначено п. 141.4 ст. 141 ПКУ.
Починаючи з 1 січня 2022 року Законом України від 03.06.2021 року № 1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам»скасовано норму п п. 141.4.6 ст. 141 ПКУ, яка передбачала сплату 20% податку на доходи нерезидента за виробництво чи розповсюдження реклами.
Відповідно до п.п. «к»п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ доходи нерезидента у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості послуг, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента, не є доходами нерезидента з джерелом походження з України, які підлягають оподаткуванню відповідно до п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПКУ.
Отже, якщо виплата нерезиденту доходів у вигляді компенсації послуг з виробництва та/або розповсюдження реклами згідно з умовами договору не підпадає під визначення інших положень п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ, зазначені виплати не є об’єктом оподаткування податком з доходів нерезидента.
Водночас, до доходів, що підлягають оподаткуваню податком на прибуток відповідно до положень п. 141.4 ст. 141 ПКУ, належать виплати нерезидентам у вигляді роялті (п.п. «в»п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ).
Відповідно до п.п. 14.1.225 п. 14.1 ст. 14 ПКУ роялті - будь-який платіж, в тому числі платіж, що сплачується користувачем об’єктів авторського права і (або) суміжних прав на користь організацій колективного управління, відповідно до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, інші аудіовізуальні твори, будь-які права, які охороняються патентом, будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги), права інтелектуальної власності на дизайн, секретне креслення, модель, формулу, процес, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).
Отже, якщовинагорода за надання доступу до спеціалізованої інтернет-платформи, де розміщені рекламно-інформаційні матеріали до модельного ряду товарів, які надає підприємство на території України, підпадає під визначення «роялті», то така виплати підлягає оподаткуванню у порядку, встановленомуп.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПКУ, якщо інше не передбачено положеннями міжнародного договору України, що набрав чинності.
Інформації, яка зазначена у зверненні, не достатньо для надання більш конкретної відповіді щодо оподаткування виплат нерезиденту з джерелом їх походження з України за надання доступу до спеціалізованої інтернет-платформи, де розміщені рекламно-інформаційні матеріали до модельного ряду товарів, які надає підприємство на території України.Зокрема, необхідно проаналізуватиумови договору із таким нерезидентом щодо отримання доступу до інтернет-платформи.
Відповідно до п. 52 прим. 8 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ ПКУ тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема, статтями 52 і 53 ПКУ щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Згідно з п.п. 69.9 п. 69 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ ПКУ тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, з урахуванням особливостей, встановлених цим підпунктом.
Пунктом 52.2 ст. 52 ПКУ визначено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |