Державна податкова служба України розглянула звернення щодо податкових наслідків з ПДВ при здійсненні операції з відступлення права вимоги в описаній у зверненні ситуації та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненнях, Товариством, яке є платником ПДВ, укладено з іншим суб’єктом господарювання (продавцем або забудовником) договір купівлі-продажу майнових прав на об'єкт нежитлової нерухомості (далі – Договір-1) та договір купівлі-продажу майнових прав на машиномісце (далі – Договір-2).
Відповідно до умов, визначених у Договорі-1 і Договорі-2, продавець зобов’язується передати у власність Товариству, а Товариство, відповідно, прийняти у власність майнові права на об'єкт нежитлової нерухомості і машиномісце та оплатити загальну вартість таких майнових прав.
На підставі Договору-1 і Договору-2 Товариство оплатило у повному обсязі загальну вартість майнових прав на об'єкт нежитлової нерухомості і машиномісце та отримало право вимоги на об'єкт нежитлової нерухомості і машиномісце, яке надає право на здійснення оформлення і реєстрації права власності на об'єкт нежитлової нерухомості і машиномісце після прийняття об’єкта капітального будівництва в експлуатацію.
У процесі будівництва об’єкта капітального будівництва (до здачі його в експлуатацію) Товариство має намір на платній основі (в обмін на компенсацію грошовими коштами) укласти з фізичною особою договір про відступлення права вимоги за Договором-1 і Договором-2. Внаслідок вчинення вказаного правочину фізична особа (новий кредитор) отримує усі права Товариства (первісного кредитора) у зобов’язанні (за Договором-1 і Договором-2) в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу таких прав. При цьому грошова компенсація за вчинення вказаного правочину перевищуватиме попередньо оплачену Товариством загальну вартість майнових прав на об'єкт нежитлової нерухомості і машиномісце та, відповідно, Товариство отримає дохід.
З огляду на викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з такого питання:
чи буде об’єктом оподаткування ПДВ операція Товариства (первісного кредитора) з відступлення за грошові кошти фізичній особі (новому кредитору) права вимоги за Договором-1 і Договором-2 в описаній у зверненні ситуації?
Відповідь на питання щодо виникнення об’єкта оподаткування ПДВ при здійсненні Товариством (первісним кредитором) операції з відступлення за грошові кошти фізичній особі (новому кредитору) права вимоги за Договором-1 (щодо об’єкта нежитлової нерухомості) було надано Товариству в індивідуальній податковій консультації, зареєстрованій в Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій (далі – ІПК).
Аналогічні правила оподаткування, що визначені в ІПК, застосовуватимуться і до операції Товариства (первісного кредитора) з відступлення за грошові кошти фізичній особі (новому кредитору) права вимоги за Договором-2 (щодо машиномісця).
Разом з цим, наявної у зверненні інформації недостатньо для надання роз’яснення з питання визначення об’єкта оподаткування ПДВ при здійсненні операції з відступлення права вимоги у випадку, якщо грошова компенсація за вчинення вказаного правочину перевищуватиме попередньо оплачену Товариством загальну вартість майнових прав на об'єкт нежитлової нерухомості і машиномісце та, відповідно, Товариство отримає дохід, а тому, у разі необхідності, Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу із відповідним зверненням, яке міститиме розширений опис та відповідні матеріали (у тому числі копії документів, договорів).
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |