Головне управління ДФС у Дніпропетровській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Податковий кодекс), на запит Комунального закладу щодо надання індивідуальної податкової консультації по сплаті платежів за землекористування та у межах компетенції і повноважень повідомляє наступне.
Основним документом, що регулює земельні відносини в Україні, є Земельний кодекс України (далі - Земельний кодекс), законом, який регулює оподаткування землі є Податковий кодекс України (далі - Податковий кодекс).
Відповідно до підпункту 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу плата за землю - обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до пункту 269.1 статті 269 Податкового кодексу платниками земельного податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.
Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.
Відповідно до вимог статті 282 Податкового кодексу від сплати земельного податку звільняються, зокрема, заклади охорони здоров’я, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Пунктом 284.3 статті 284 Податкового кодексу визначено, що якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.
Згідно пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.
Відповідно до вимог пункту 3.1.16 Рішення Дніпровської міської ради від 27.12.2010 № 5/6 «Про місцеві податки і збори на території міста» із доповненнями, внесеними Рішенням Дніпровської міської ради від 21.12.2016 №7/17 «Про внесення доповнень до рішення міської ради від 27.12.2010 №5/6 «Про місцеві податки і збори на території міста» від сплати земельного податку звільняються бюджетні установи, які надають окремі будівлі, споруди або їх частини в користування (оренду) іншим суб’єктам правовідносин, яких звільнено від сплати цього податку згідно з Податковими кодексом України або відповідним рішенням міської ради.
Підпунктом 283.1.8 пункту 283.1 статті 283 Податкового кодексу встановлено, що не сплачується земельний податок за земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.
Враховуючи викладене, Комунальний заклад звільнятиметься від сплати земельного податку за земельну ділянку, на якій розташовані будівлі (споруди), які передані в оренду Релігійній громаді, з 01.01.2017.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |